38-letnia gwiazda jest doceniana zarówno w naszym kraju, jak w branży międzynarodowej. Jej rola w "Zimnej wojnie" zachwyciła m.in. Natalie Portman czy Julianne Moore, co więcej, Joanna Kulig, wystąpiła w głośnym serialu "The Eddy" w reżyserii twórcy "La La Land", Damiena Chazelle'a. Teraz przyszedł czas na kolejne świetne projekty.

Joanna Kulig zagra w nowym serialu! O czym jest "Pajęczyna"?

Zaledwie kilka dni temu do sieci trafiła informacja, że Kulig wystąpi u boku Anne Hathaway, Marisy Tomei, Matthew Brodericka oraz Tahara Rahima ("Wąż", "The Eddy") w nowej komedii romantycznej "She Came to Me". Fabuła skupi się na różnych bohaterach (w różnym wieku) szukających miłości. Zdjęcia do tego projektu ruszą za kilka miesięcy. Ale to niejedyna produkcja z udziałem naszej gwiazdy. Właśnie podano, że Joanna Kulig wystąpi w nowym serialu TVN.

Premierowa "Pajęczyna" będzie dostępna dla widzów tylko na platformie Player.pl, a Kulig zagra w nim główną rolę. Akcja dzieje się w dwóch płaszczyznach czasowych - w 1978 i 2010 roku, a fabuła nawiązuje do rozwijanego programu atomowego w Polsce. Gwiazda wcieli się w Kornelię Titko, odważną naukowczynię obdarzoną niezwykłą pamięcią. "Matka Kornelii, Teresa Titko była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza. Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet?".

Oprócz Joanny Kulig na ekranie pojawią się także Anna Radwan, Marek Kalita, Michalina Olszańska, Liliana Głąbczyńska, Mateusz Banasiuk, Mirosław Baka, Eryk Lubos, Szymon Bobrowski, Andrzej Grabowski, Andrzej Grabowski. Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik.

Premiera "Pajęczyny" zaplanowana jest na tegoroczną jesień.