Słynny ,,Jeździec bez głowy” powraca!

Opowieść o bezgłowym jeźdźcu, który terroryzuje małe miasteczko i jego mieszkańców, przez dziesięciolecia fascynowała twórców. Po książkę Washingtona Irvinga "The Legend of Sleepy Hollow" sięgało już kilku filmowców, jednak bezsprzecznie najpopularniejszy pozostaje film z 1999 roku w reżyserii Tima Burtona, w którym główne role zagrali Johnny Depp i Christina Ricci. Produkcja stała się wielkim hitem, a film zarobił ponad 200 mln dolarów na całym świecie.

,,Jeździec bez głowy” - wszystko, co wiemy o najnowszej odsłonie hitu?

Najnowszą wersję kultowej produkcji Tima Burtona wyreżyseruje Lindsey Beer, która do tej pory była znana głównie jako scenarzystka. Jak informuje serwis Deadline, studio Paramount ma pomysł na nową wersję opowieści, ale szczegóły produkcji trzymane są na razie w tajemnicy. Nie wiadomo zatem, kto mógłby zagrać główne rolę i czy zobaczymy w filmie starą obsadę.

O czym jest kultowa wersja „Jeźdźca bez głowy” z 1999 roku?

Akcja filmu toczy się w 1799 roku. Ichabod Crane (w tej roli Johnny Depp) jest nowojorskim policjantem, który przybywa do małej osady Sleepy Hollow, by rozwiązać sprawę tajemniczych morderstw, które według tamtejszych mieszkańców dokonywane są przez ukrywającego się w pobliskich lasach jeźdźca bez głowy. Lecz sam Crane nie wierzy w opowieści mieszkańców oraz siły nadprzyrodzone. Dlatego bardzo mu zależy na racjonalnym rozwikłaniu tej zagadki.