"Wielka" (HBO, 1 sezon)

Seriale w stylu produkcji "Bridgertonowie": "Wielka"

Zabawny, czasem ocierający się o kontrowersję i tak jak "Bridgertonowie", tu historia jest tylko "luźnym" tłem dla fabuły. Główną bohaterką jest Katarzyna Wielka, najdłużej panująca kobieta w historii Rosji. Na dodatek, twórcy pokazali tylko wybrane fakty z życia monarchini. Reszta akcji to tylko i wyłącznie wytwór wyobraźni scenarzystów, więc pod względem historycznym nie można brać tego na serio (podobnie jak w przypadku adaptacji powieści Julii Quinn). Chodziło raczej o pokazanie "satyrycznej opowieści o młodej romantycznej dziewczynie, która przybyła do Rosji, aby wziąć zaaranżowany ślub z carem Piotrem. Mając nadzieję na znalezienie miłości i szczęścia, odkrywa raczej niebezpieczny, zdeprawowany i zacofany świat. Postanawia to zmienić."

W tym roku mają pojawić się nowe odcinki "Wielkiej", ale data premiery nie jest jeszcze znana. Plotkuje się, że 2. sezon trafi na Hulu już w maju. 

Najlepsze seriale 2020 roku. Co warto obejrzeć? Które tytuły nas zachwyciły? >>

"Dickinson" (Apple TV+, 2 sezony)

Seriale w stylu produkcji "Bridgertonowie": "Dickinson"

Amerykańska poetka Emily Dickinson żyła w latach 1830-1886. Tworzyć zaczęła ok. 30 roku życia, a po wielu latach od jej śmierci uznano ją za najwybitniejszą i najbardziej oryginalną poetkę amerykańską XIX wieku. Apple TV+, postanowiło pokazać jej życiorys, ale w lekkim i komediowym wydaniu. W rolę główną wcieliła się Hailee Steinfeld, co więcej, produkcja jest mocno uwspółcześniona. 

"Outlander" (Netflix, 5 sezonów)

Seriale w stylu produkcji "Bridgertonowie": "Outlander"

Ten serial porywa widzów od 2014 roku! Historia sanitariuszki wojennej Claire Randall, która w tajemniczy sposób przenosi się z 1945 do 1743 roku. Zamężna bohaterka zostaje zmuszona do poślubienia Jamiego Frasera, młodego, przystojnego i szlachetnego szkockiego wojownika. Problemy się pojawiają, gdy pomiędzy dwójką bohaterów rodzi się uczucie. Claire czuje się rozdarta, zwłaszcza że jej mężczyźni pochodzą z dwóch różnych światów.

Seriale o miłości. Romantyczne i zabawne, które kochają widzowie na całym świecie >>

"Poldark - wichy losu" (5 sezonów)

Seriale w stylu produkcji "Bridgertonowie": "Poldark"

Kornwalia, druga połowa XVIII wieku. Ross Poldark powraca z amerykańskiej wojny do rodzinnej Anglii. Niestety, wszyscy uważali, że zginął, co więcej, jego ukochana jest zaręczona z jego kuzynem, ojciec nie żyje, a odziedziczona posiadłość zrujnowana. Główny bohater podejmuje wyzwanie - ciężko pracuje, by jego ziemie znów stały się produktywne, troszczy się o polegających na nim najemców. Stara się też odzyskać kobietę, którą kochał lub nauczyć żyć bez niej.

"Downton Abbey" (6 sezonów)

Seriale w stylu produkcji "Bridgertonowie": "Downton Abbey"

Jeden z najsłynniejszych seriali kostiumowych ostatnich lat. Na kanwie sukcesu tego tytułu powstał nawet pełnometrażowy film. "Downton Abbey" to opowieść o ludziach żyjących we dworze należącym do państwa Grantham i ich córek. Lord zabiega o utrzymanie rodzinnego majątku i przekazanie go następnemu pokoleniu. Na drodze do celu staje katastrofa Titanica, w której ginie jego przyszły zięć i spadkobierca. Szok po śmierci następcy potęguje fakt, że jedynym możliwym dziedzicem może zostać nikomu nieznany kuzyn Matthew...

"Rozpustnice" (3 sezony)

Seriale w stylu produkcji "Bridgertonowie": "Rozpustnice"

Uwaga, w tym serialu zagrała Nicola Coughlan, czyli Penelope Featherington z "Bridgertonów"!

Margaret Wells, właścicielka domu publicznego, zmaga się z problemami i usiłuje wychować córki w XVIII-wiecznym Londynie. Jak jej się to uda?

"The Crown" (Netflix, 4 sezony)

Seriale w stylu produkcji "Bridgertonowie": "The Crown"

Brytyjska arystokracja i rodzina królewska inspiruje pisarzy oraz twórców filmów i seriali od lat. Najlepszym przykładem jest tego właśnie "The Crown" prezentujący życie obecnie panującej Elżbiety II. "To historia dwóch z najsłynniejszych adresów świata - Pałacu Buckingham i 10 Downing Street oraz intryg i romansów kryjących się za ważnymi wydarzeniami, które wywarły decydujący wpływ na drugą połowę XX wieku. Dwa dwory pod jedną koroną" -możemy przeczytać w oficjalnym opisie tytułu.

Ostatni sezon, w którym pojawia się postać Diany Spencer, narobił tyle zamieszania, że pojawiły się nawet prośby o dodanie informacji o tym, że to fikcja a nie serial dokumentalny.

"Wiktoria" (HBO, 3 sezony)

Seriale w stylu produkcji "Bridgertonowie": "Wiktoria"

Ten brytyjski serial kostiumowy pokazuje młode lata jednej z najdłużej panujących władczyń europejskich, charyzmatycznej królowej Wiktorii. Poznajemy jej historię od wstąpienia na tron w wieku zaledwie 18 lat do małżeństwa z bliskim krewnym, ukochanym księciem Albertem Saksońskim. Monarchini rządziła Wielką Brytanią przez ponad 60 lat. 

W roli głównej wystąpiła Jenna Coleman.

"Targowisko próżności" (HBO, 1 sezon)

Seriale w stylu produkcji "Bridgertonowie": "Targowisko próżności"

Serial oparty na powieści "Targowisko próżności" Williama Makepeace Thackeraya z 1847 r. Uwaga, w serialu zobaczymy Eloise z "Bridgertonów, czyli Claudię Jessie.

Becky Sharp to bystra i bardzo zdeterminowana młoda dama. Ta córka malarza i francuskiej baletnicy należy do niższej klasy społecznej, więc jej wybory życiowe są mocno ograniczone. Bohaterka nie godzi się z tym i pragnie odmienić swój los, dlatego ze wszystkich sił pragnie zaistnieć w środowisku śmietanki społecznej. Dąży do celu po trupach, żeby zdobyć upragnioną pozycję. 

"Plotkara" (HBO Max, 6 sezonów)

Seriale w stylu produkcji "Bridgertonowie": "Plotkara"

Zaskoczeni? Skoro serial "Bridgertonowie" określono jako "Gossip Girl" za czasów regencji, to tego tytułu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. 

"Spójrz na ostatni wpis najgłośniejszej bloggerki Manhattanu, Plotkary. Opisuje ona wszystkie nowinki dotyczące elity nastolatków poczynając od zwykłych wydarzeń szkolnych, a kończąc na najbardziej odlotowych, dekadenckich imprezach. Oprócz najnowszych plotek dotyczących wybuchowej przyjaźni Sereny i Blair, rozkwitającego romansu Dana i Sereny, bajkowego związku Nate'a i Blair (czyżby?), eskapad Chucka i wkroczenia Jenny do olśniewającego towarzystwa, jest wiele innych tropów do podjęcia!"