Kasia Szymków znana jako @jestemkasia zasłynęła w polskiej blogosferze ze swojego uwielbienia do minimalizmu - podstawą jej szafy od wielu lat są białe t-shirty, kamelowe trencze i retro sukienki. Blogerka wyznaje zasadę "Less is more" ("mniej znaczy więcej") i próbuje nią zarazić swoje obserwatorki. Patrząc na zdjęcia, na których nosi tylko błękitne mom jeans i golf i wygląda świetnie, idzie jej całkiem dobrze. Zresztą fanek swojego stylu ma ponad 200 tysięcy (tyle tylko obserwuje ją na instagramie). Znaczącym elementem jej wizerunku były (do tej pory) także długie zadbane włosy w odcieniu francuskiego brązu. Jak przyznała sama Kasia długie włosy nosiła praktycznie od zawsze. Dziś jednak pochwaliła się na swoim instagramie nową fryzurą. Krótki modny teraz bob to decyzja, którą Kasia podjęła z myślą o Fundacji Rak'n'Roll.

"Już dawno chciałam to zrobić, ale w końcu włosy urosły na tyle, by móc ściąć wystarczającą długość dla fundacji i by wciąż zostało coś dla mnie. Przez większość swojego życia nosiłam długie włosy i bałam się jakichkolwiek zmian, jednak ostatni czas byłam już okrutnie znudzona swoimi włosami, więc zmiana była wręcz koniecznością. W nowej długości czuję się niezwykle świeżo i lekko, a do tego cieszę się, że ścięte włosy nie powędrowały do kosza, lecz sprawią odrobinę radości komuś w trudnej sytuacji życiowej. Jeśli zamierzacie podjąć podobną decyzją i jeszcze się wahacie, to powiem tylko, że dla tego uczucia ogromnej satysfakcji naprawdę warto" - napisała blogerka. 

Wy też możecie w każdym momencie ściąć włosy i przekazać je do fundacji takiej jak Rak'n'Roll i tym samym wesprzeć akcję „Daj Włos!”. Z przekazywanych włosów wykonywane są peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.