Dla wszystkich tych, którzy są już zmęczeni wszechobecnym bobem, mamy dobrą wiadomość. Modna fryzura na wiosnę to nie tylko krótkie cięcie, ale także stylizacja włosów w stylu lat 90. Kilka dni temu pisaliśmy o trendującym cieniowaniu w stylu lat 90., które lansuje londyński duet fryzjerów: Nick Latham i Sean Paul (znani na Instagramie jako The Hair Bros). O tym, że dokładnie ta fryzura za chwilę stanie się hitem, świadczy również fakt, że zdecydowała się na nią Jessica Mercedes, która jest znana z wyczucia najświeższych trendów. Popularna influencerka pochwaliła się swoją wiosenną metamorfozą na wiosnę, przy okazji prezentując także nowy kolor włosów. Połączenie inspiracji latami 90. i 2000. jest zaskakujące, ale wygląda naprawdę świetnie. Zapytałyśmy Jessicę o to, czym dokładnie charakteryzuje się modne cięcie i koloryzacja, na które się zdecydowała. 

Jessica Mercedes zachwyca w nowej fryzurze w stylu lat 90. 

Polska influencerka po raz kolejny zachwyca fryzurą. Po długich, doczepianych pasmach, które dodawały jej wdzięku, Jessica Mercedes postawiła na cieniowanie w stylu lat 90. To niezobowiązujące, stopniowane cięcie, które dodaje maksimum objętości, jest więc dedykowane dla osób, które na co dzień mają oklapnięte włosy. Jess na swoim Instagram Stories zaprezentowała dwie opcje stylizacji nowej fryzury: z przedziałkiem i grzywką po jednej stronie, bardziej w rockowym klimacie oraz z przedziałkiem na środku. Influencerka ułożyła curtain bangs, czyli również cieniowaną grzywkę, okalającą twarz po obu stronach. Ta uniwersalna fryzura nie tylko optycznie dodaje objętości, ale także wysmukla twarz i jest prosta w stylizacji. “Myślę, że to jest cięcie trochę w stylu Jennifer Aniston z “Friendsów”, wyjaśnia Jessica.

Jasny blond w klimacie starego Hollywood i lat 2000. – komu pasuje?

Za metamorfozę Jessiki Mercedes jest odpowiedzialna Sandra Kpodonou, właścicielka salonu Soul Hair, która odświeżyła również jej kolor. Influencerka po szybkiej ankiecie na Instagramie zdecydowała się na jasny blond w stylu Hollywood lat 2000., czyli mocno rozjaśnione włosy, szczególnie przy twarzy. Po ułożeniu fryzury widać, że Jess postawiła na jaśniejsze refleksy, które pozwolą jej cieszyć się modną koloryzacją na dłużej, maksując odrosty.  “Jeśli chodzi o kolor włosów, to inspiracją była Cameron Diaz i skandynawskie blogerki modowe, bardzo lubię ich styl, podoba mi się, jak ich blond współgra z opalenizną”, dodaje Jess. Jej metamorfoza i połączenie estetyki lat 90. oraz 2000. to świetna inspiracja na modną wiosenną fryzurę.