Jessica Alba i Zac Efron w spotach promujących Dubaj 

Dubajski Departament Turystyki, Marketingu i Handlu (Dubai Tourism) wystartował właśnie z nową międzynarodową kampanią "Dubai Presents", której głównymi bohaterami są hollywoodzkie gwiazdy – Jessica Alba oraz Zac Efron. Celem kampanii jest zachęcenie turystów, blogerów podróżniczych i influencerów z całego świata do przeżycia iście filmowej przygody, której tłem będzie wyjątkowa sceneria Dubaju oraz zapierające dech w piersiach widoki miasta. I właśnie tą filmową perspektywą inspirowali się twórcy przy tworzeniu spotów promocyjnych.

Międzynarodowa kampania będzie prowadzona w 2021 roku w ponad 15 językach i będzie wykorzystywać różne środki przekazu, m.in. emisję w stacjach telewizyjnych, kino, platformy cyfrowe i media społecznościowe. Za stworzenie serii sześciu filmów odpowiada reżyser Craig Gillespie znany z takich produkcji jak „Ja, Tonya" i „Cruella". 

Spot inspirowany kinem akcji

Nowa kampania Dubai Presents przedstawia Jessicę Albę i Zaca Efrona w serii krótkich filmów, pokazujących różnorodność miasta, jego atrakcji oraz niezwykłej scenerii, a całość została zaprezentowana w konwencji inspirowanej kinem. Pierwszy spot "A Five-Star Mission" nawiązuje do klasycznych filmów akcji, gdzie hollywoodzkie gwiazdy wcielają się w rywalizującą ze sobą parę. Śledząc losy i kolejne misje bohaterów poznajemy Dubaj: odwiedzamy Burj al-Arab, Jumeirah Al Naseem czy otoczoną wodami Zatoki Arabskiej restaurację Pierchic. Nie zabraknie też wycieczki po dzielnicy Jumeirah oraz pustynnej wyprawy do Hatty. 

Spot inspirowany twórczością Wesa Andersona

W drugim spocie, który został stworzony w ramach kampanii, motywem przewodnim jest historia miłosna. W "A Romance to Remember" obraz zainspirowany jest klasycznymi kadrami, kolorystyką i konwencją pochodzącą z produkcji Wesa Andersona. I tutaj możemy ponownie zagłębić się w najbardziej znane miejsca Dubaju, podziwiać piękną scenerię i wyjątkowe atrakcje miasta. 

W 2019 roku w ramach projektu „Dubai Prestens” zrealizowano film promocyjny „A Story Takes Flight”, którego bohaterkami były również gwiazdy Hollywood: Gwyneth Paltrow, Kate Hudson i Zoe Saldana.