Nie ma Moschino bez Jeremy'ego Scotta, a jednak... słynny projektant postanowił opuścić włoski dom mody. Odchodzi po dziesięciu latach pracy dla marki, którą założył w 1983 roku Franco Moschino. Sukces zapewniły mu kolorowe i ekscentryczne projekty oraz uwielbienie dla innowacji, co idealnie oddawał w swoich projektach Jeremy Scott. Projektant dołączył do domu mody w 2013 roku (zastąpił na tym stanowisku Rossellę Jardini, która w latach 90. przejęła schedę po zmarłym Franco), prezentując swoją pierwszą kolekcję jesienią 2014.

Keira Knightley w najmodniejszym duecie stylizacyjnym na wiosnę 2023, który z pewnością macie w swojej szafie. Aktorka wyglądała jak Carrie Bradshaw>>

Zdolny Amerykanin nazywany jest "ostatnim buntownikiem branży modowej" oraz "najodważniejszym projektantem popkultury".

Nic dziwnego: projektując zarówno pod swoim nazwiskiem, jak i dla Moschino, Scott łączy popkulturowe inspiracje z nostalgią i streetwearem. Ubiera największe gwiazdy, wypuszcza ubrania, które stają się viralowymi i sprzedażowymi hitami, jako jeden z pierwszych zaczął projektować modę digitalową. Teraz jednak jeden z najbardziej znanych modowych twórców wyznał, że nie zobaczymy go już więcej w we włoskiej marce. "Dziś, po dziesięciu latach, ogłaszam, że opuszczam Moschino. Miałem okazję tworzyć wspaniałe projekty, które będą żyć wiecznie. Jestem wdzięczny za całą miłość i wsparcie, które otrzymałem w ciągu ostatniej dekady.  Kończę ten rozdział - jestem pełen ekscytacji i nie mogę się doczekać, żeby podzielić się z Wami tym, co będzie dalej" napisał na swoim Instagramie Jeremy Scott, publikując zdjęcie z Gigi Hadid ubraną w zaprojektowaną przez niego suknię ślubną.

Jeremy Scott odchodzi z Moschino / GettyImages

O rezygnacji Scotta ze stanowiska dyrektora kreatywnego Moschino poinformował także Massimo Ferretti, prezes wykonawczy właściciela domu mody, koncernu Aeffe. "Jestem szczęśliwy, że miałem okazję pracować z twórczą siłą, jaką jest Jeremy Scott. Chciałbym mu podziękować za dziesięć lat zaangażowania w dziedzictwo Franco Moschino oraz za wprowadzenie odrębnej i radosnej wizji, która na zawsze będzie częścią historii marki" powiedział.

Nowości Zara na wiosnę 2023. Najpiękniejsze ubrania premium hiszpańskiej sieciówki z kolekcji Studio, które chcemy mieć>>

Przy okazji pięknych pożegnań zrodziło się jednak mnóstwo pytań. Kto przejmie stery Moschino? I jaką drogę zawodową obrał sobie teraz Jeremy Scott? Wszystko zapewne wyjaśni się w najbliższych tygodniach. Cóż, w ostatnim czasie w branży modne są przetasowania, odejścia i wymiany stanowisk.