Sue Mengers: kim była?

Paolo Sorrentino jest na etapie przygotowań filmu o Sue Mengers, czyli znanej agentki gwiazd Hollywood. Pochodząca z Hamburga Mengers zajmowała się reprezentowaniem interesów twórców filmowych, a swoją karierę rozpoczęła na początku lat 60. ubiegłego wieku, która trwała przez kilka kolejnych dekad. Mengers opisywana była jako silna, inteligenta, zabawna i szczera kobieta. Nic dziwnego, że to właśnie ona przeszła do historii jako jedna z najbardziej wpływowych osób z czasów tzw. Nowego Hollywood oraz stała się jedną z niewielu kobiet, której udało się tak rozwinąć karierę i zaistnieć w branży.

Pierwszym dużym klientem Sue Mengers był znany z "Psychozy" (1960) Alfreda Hitchcocka aktor oraz reżyser Anthony Perkins. Kiedy później przeniosła się do agencji Creative Management Associates, kierowała karierami Paula Newmana, Steve'a McQueena i Roberta Redforda. Podczas swojej długiej kariery reprezentowała również takie gwiazdy jak Faye Dunaway, Cher, Joan Collins, Michaela Caine, Gene Hackman, Mike Nichols, Nick Nolte, Tatum O'Neal, Gore Vidal, Cybill Shepherd czy Barbrę Streisand. Ta ostatnia była nawet druhną na jej ślubie z belgijskim filmowcem Jeanem-Claudem Tramontem.

Jennifer Lawrence jako Sue Mengers w filmie Paolo Sorrentino

Paolo Sorrentino ma już na swoim koncie wiele głośnych i nagradzanych filmów, m.in. "Wielkie piękno", "Młodość", "Młody papież", "Oni". Tym razem do tego grona dołączy historia o znanej agentce gwiazd Hollywood, Sue Mangers. I właśnie w postać tej silnej i wpływowej kobiety ma wcielić się Jennifer Lawrence! To będzie drugi angaż w filmie słynnego włoskiego filmowca w karierze aktorki. Jennifer Lawrence pracuje jednocześnie z Sorrentino nad filmem Mob Girl, gdzie zagra Arlyne Brickman, pracującą dla rodziny Colombo młodą kobietę, która w wyniku zatargów z grupą przestępczą postanawia zostać policyjnym informatorem. 

Projekt jest na razie na etapie scenariusza, którym zajmują się Lauren Schuker Blum i Rebecca Angelo ("Orange is the New Black") i John Logan ("Spectre"). Co ciekawe już wzbudził ogromne zainteresowanie dwóch dużych graczy streamingowych - Netflixa i Apple, które rywalizują obecnie o prawa do filmu.