Lekcja stylu według Jennifer Lawrance to garnitur oversize, ale w wersji z pazurem. Na początku tego roku za sprawą TikToka dużą popularność zdobył trend Office Siren, który nie ma jednak nic wspólnego z multi kolorowymi stylizacjami. To biurowe looki w nowoczesnym wydaniu: ołówkowe spódnice, taliowane marynarki z podkreślonymi ramionami, garsonki w stylu lat 90. i garnitury. 

Jennifer Lawrence w stylizacji Office Siren odczarowuje 3-częściowy garnitur 

Stylizacja Jennifer Lawrence to krok w stronę trendu Office Siren. Aktorka udowadnia, że korporacyjny styl w nowoczesnej odsłonie nie ma nic wspólnego z nudą. To mundurek pewnej siebie kobiety, która na co dzień walczy w nim z powszechnie panującymi stereotypami i rozprawia się ze światem, gdzie panują głównie mężczyźni. Potrzebuje do tego swojej zbroi, którą może być np. 3-częściowy garnitur. 

fot. Marc Piasecki/Getty Images

Jennifer Lawrence zasiadła w garniturze w pierwszym rzędzie na pokazie Diora podczas tygodnia mody w Paryżu. Wyglądała olśniewająco i z klasą. Nie byłaby sobą, gdyby nie dodała twistu do na pozór zachowawczego stroju. Wybrała kamizelkę z głębokim dekoltem, co sprawiło, że stylizacja nabrała wyrazistego, kobiecego sznytu

Chętnie zainspirujemy się garniturowym lookiem Jennifer Lawrence i przełożymy jej stylizację na codzienny język mody. Dopasowana kamizelka, spodnie oversize i marynarka z mocnymi ramionami to idealny pomysł na look nie tylko do biura. Bardziej zachowawcza wersja sprawdzi się w pracy, natomiast opcja z głębszym dekoltem i podkreślonymi ustami (to nasza propozycja na podkręcenie tej stylizacji) będzie idealna na wieczór. 

Stylizacje gości w stylu Office Siren na pokazie Diora

Teno modny, wygodny i dodający pewności siebie outfit wybrała nie tylko Jennifer Lawrence. Na pokazie Diora nie zabrakło innych gwiazd, które także postawiły na stylizacje Corporate Girl. Natalie Portman pojawiła się w garsonce Chanel ze spódniczką mini, mocno zainspirowaną stylem Jackie Kennedy. Z kolei francuska it-girl i właścicielka marki modowej Rouje, Jeanne Damas, postawiła na klasykę gatunku, czyli białą koszulę oversize oraz kopertową spódniczkę midi. Nawet Alexa Chung nawiązała do korporacyjnego stylu, wybierając jasny, dopasowany garnitur w odcieniu przełamanej bieli z krótką marynarką i spodniami chinos. To udowadnia, że trend Office Siren jest mocno aktualny i zostanie z nami wiosną 2024.

fot. Marc Piasecki/Getty Images