Złote Globy 2023: stylizacje gwiazd

Hollywood Foreign Press Association co roku od ośmiu dekad przyznaje nagrody w dziedzinie filmu i telewizji, które nagradzają nie tylko obrazy, ale między innymi i reżyserów, scenarzystów, aktorów i aktorki. Od 1944 roku, kiedy to w 20th Century Fox w Los Angeles odbyło się pierwsze wręczenie statuetek, ceremonia i słynna kolacja to już wydarzenie popkulturowe. Jak wyglądały w tym roku? 80. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbyła się wczoraj wieczorem w The Beverly Hilton w Beverly Hills. Wydarzenie prowadził Jerrod Carmichael, a same nagrody zostały odrobinę przereorganizowane (poszerzono kategorie telewizyjne w temacie ról drugoplanowych). 

Przemowa Jennifer Coolidge ze Złotych Globów jest cytowana wszędzie! Było dużo śmiechu, przekleństw, łez oraz podziękowań>>

Wyróżniono między innymi "Biały Lotos" (kategoria Najlepszy miniserial lub film telewizyjny), Michelle Yeoh z "Wszystko wszędzie naraz" (Najlepsza aktorka w filmie kinowym - musicalu lub komedii), Colina Farrella z "Duchy Inishegin" (Najlepszy aktor w filmie kinowym - musicalu lub komedii), Jennifer Coolidge z "Biały Lotos" (Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym, antologii lub filmie telewizyjnym), Zendayę z "Euforii" (Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym) czy "Ród Smoka" (Najlepszy serial dramatyczny). Nie zabrakło głośnych przemówień na scenie i zapadających w pamięć momentów gali. 

Jednym z nich będzie na pewno galeria trendów prezentowana na czerwonym dywanie Golden Globes 2023. Aktorki, aktorzy, artyści, muzycy, modelki i inni zaproszeni goście we współpracy ze swoimi stylistami dołożyli wszelkich starań, żeby zachwycić swoimi kreacjami. 

Zwróciłyśmy uwagę między innymi na Jennifer Coolidge w cekinowej maxi Dolce & Gabbana, Jessica Chastain w długiej prześwitującej sukni ze srebrną nicią układającą się w pajęczynę - custom Oscar de la Renta, Margot Robbie w różowej sukni Chanel z koronkowymi elementami oraz - one and only - Jenna Ortega w zmysłowej beżowej maxi Gucci.

Jenna Ortega we fryzurze wolf cut na Złotych Globach. To będzie najmodniejsze cięcie 2023 roku>>

Rihanna na Złotych Globach 2023 / GettyImages

Zachwyciły też Rihanna w czarnej drapowanej sukience haute couture od Schiaparelli, Daisy Edgar-Jones w gorsetowej sukni z falbanami projektu Gucci, Milly Alcock w bogato zdobionej prostej sukience z dekoltem serce z metką Givenchy czy Julia Garner w kaskadach różowych falban Gucci, Michelle Williams w asymetrycznej falbaniastej kreacji Gucci, Anya Taylor-Joy w żółtym komplecie Dior i Elizabeth Debicki z sukni Dior w kolorze gumy balonowej.

Elizabeth Debicki złożyła hołd księżnej Dianie podczas gali rozdania Złotych Globów. Chodzi o zachwycającą stylizację aktorki>>

PS Zdjęcia najbardziej zachwycających kreacji ze Złotych Globów 2023 możecie obejrzeć w naszej galerii.