W Instytucie Ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych odbywają się warsztaty z osobami, które ukończyły najsłynniejsze uczelnie modowe na świecie, takie jak Central Saint Martins, Institut français de la mode, Parsons School of Design oraz Antwerp Fashion Department. Mistrzowie i Mistrzynie, z którymi polska uczelnia znów współpracowała (w zeszłym roku powstało pięć grup warsztatowych) działali ze studentami na zasadzie mentoringu i wymiany wiedzy. 

Najpiękniejsze swetry na nowy sezon. 4 modele idealne na początek wiosny i na chłodne letnie wieczory [trendy wiosna-lato 2023]>>

Zewnętrzna perspektywa uznanych projektantów mody okazała się być ogromnie cenna dla młodych twórców, którzy dzięki staraniom ASP mieli tę wyjątkową okazję działać z alumnami na światowymi poziomie. Wcześniej byli to między innymi Florentina Leitner i Stefan Kartchev czy Natalie Zipfl, a w tym mistrzowskie grono zasilili finalistka LVMH Paolina Russo, Sól Hansdóttir, Vivien Canadas, Jisoo Baik oraz Jakub Polanka.

POWER, bo tak został nazwany projekt, udokumentowano za pomocą sesji zdjęciowej i lookbooka w zabytkowych pracowniach tkackich łódzkiej ASP. 

Wyjątkowe warsztaty Instytutu Ubioru łódzkiej ASP odbiły się szerokim echem w branży mody. Zachwycił się nimi też serwis internetowy 1 Granary, związany z jedną z najważniejszych uczelni modowych - Central Saint Martins. Redaktorka Honor Cooper Hedges nie szczędziła pochwał w swoim ostatnim artykule, pisząc między innymi, że "współpraca, wymiana wiedzy i mentoring to często jedne z najcenniejszych sposobów edukacji młodych projektantów"

Zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii, gdzie czekają na Was niesamowite prace studentów z ostatniej edycji projektu. 

Luksus, ale dyskretny. Czym jest styl "quiet luxury", który pokochał TikTok (i kostiumografki "Sukcesji")?>>