Sprzedaż vintage oraz wypożyczenia - to dwie drogi, w kierunku których rozwija się teraz zawodowo Jean-Paul Gaultier, o czym poinformował właśnie serwis WWD.com. Redaktorzy medium napisali, że dyrektor zarządzający marki, Antoine Gagey, określił archiwum francuskiego domu mody "kopalną złota" i zdradził, że można w nim znaleźć ponad 30 000 projektów, które przez 50 lat kariery stworzył JPG, nazywany francuskim "enfant terrible" świata mody.

"Moda vintage" - książka o kupowaniu w second handach trafiła właśnie do sprzedaży. To must have czytelniczy na jesień 2021>>

Wspomniane archiwum wreszcie zostanie otwarte - i to będzie jeszcze bliżej fanów Gaultiera niż może się wydawać.

Okazuje się, że słynny projektant zdecydował się wynajmować swoje najciekawsze sylwetki z wybiegów, a wybrane z nich - te vintage - można także kupić. Powstała nawet specjalna strona internetowa, gdzie można dokonać takiej transakcji lub zdecydować się na opcję "rental". W takim działaniu cała firma pod nazwiskiem Jean-Paul Gaultier dopatruje się możliwości nie tylko przyłączenia się do biznesu odsprzedaży, ale też chce przodować w sprzedaży vintage swoich własnych projektów. Polujecie na słynne marynarskie swetry? Teraz zakup autentyków sprzed lat będzie prosty jak nigdy dotąd. 

Bella Hadid w oryginalnym komplecie vintage z lat 90. Jest używany, a kosztuje krocie>>

3 rzeczy, które warto kupić w second handzie, jeśli właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z vintage>>