Tylko on może zrobić coś takiego! Jay-Z na plan nowego teledysku do utworu "Picasso Baby" wybrał Pace Gallery w Nowym Jorku. Jak twierdzi serwis nahright.com raper wykonywał ten utwór przez sześć godzin! Nie obyło się bez gości. Dziennikarz Huffington Post podaje, że w sali wystawowej pojawili się: reżyser oraz scenarzysta Judd Apatow, Adam Driver (aktor znany z serialu "Dziewczyny"),  Jerry Saltz (krytyk sztuki), Wale (raper), George Condo (malarz i rzeźbiarz) oraz Marina Abramović. Czyżby Jay zainspirował się wystawą serbskiej artystki z 2010 roku w MoMA, "Marina Abramović: The Artist Is Present"? 

Abramović w czasie trwania swojego performancu spędziła w bezruchu, siedząc na krześle w sukni zaprojektowanej przez Riccardo Tisci ok. 700 godzin. Naprzeciwko Mariny znajdowało się drugie krzesło, na którym siadali kolejni widzowie, z którymi Marina Abramović wymieniała jedynie spojrzenia. Każdy mógł spędzić z artystką tyle czasu, ile chciał. Odwiedzili ją:  Björk, Lou Reed, Marisa Tomei, Isabella Rossellini, Rufus Wainwright, Sharon Stone oraz dawny kochanek i współpracownik Ulay, z którym Abramović nie utrzymywała kontaktu od ponad 20 lat.

Do sprzedaży właśnie trafiła nowa płyta Jay-Z "Magna Carta Holy Grail", przy której pomagali mu m. in. Timbaland, Pharrell Williams, Beyonce, Justin Timberlake oraz Frank Ocean