Limitowana produkcja stworzona przez Allana Cubitta została oparta na powieści Eugene'a McCabe'a z 1992 roku. Jak zapowiada twórca: ,,To opowieść o miłości, zdradzie, oszustwie i zemście, osadzona w nawiedzonej wsi w 1885 roku".

,,Death and Nightingales": o czym opowiada dramat?

Rok 1885, wieś w hrabstwie Fermanagh w Irlandii Północnej. Beth Winters (Ann Skelly) w dniu 23 urodzin decyduje się uciec od swojej nudnej codzienności na irlandzkiej prowincji i skomplikowanej relacji z ojczymem Billym (Matthew Rhys), który jest protestanckim właścicielem ziemskim. Dziewczyna pragnie rozpocząć nowe życie z czarującym Liamem (Jamie Dornan). Szybko jednak okazuje się, że nie jest to takie łatwe…

Porywająca produkcja o miłości, zdradzie, oszustwie i potrzebie zemsty została osadzona w idyllicznej irlandzkiej scenerii, a akcja rozgrywa się na przestrzeni pełnej emocji doby.

Serial „Opowieść podręcznej” w kwietniu powraca z czwartym sezonem na HBO GO. Poznajcie wszystkie szczegóły nowych odcinków produkcji>>

,,Death and Nightingales": obsada limitowanego miniserialu

Obok Jamiego Dornana i Ann Skelly na ekranie pojawią się również: Matthew Rhys, Valene Kane, Martin McCann, Charlene McKenna czy Francis Magee.

,,Death and Nightingales": zobacz zwiastun serialu z Dornanem w roli głównej!

Zobaczcie zwiastun dramatycznej ballady o ludzkim życiu, miłości, nienawiści i zdradzie z irlandzką muzyką i krajobrazem w tle.

,,Death and Nightingales" zadebiutował w Irlandii w 2018 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 16 maja 2021 roku na kanale STARZ.

"Downton Abbey 2" zobaczymy jeszcze w tym roku! Ruszyły zdjęcia do nowej, drugiej części filmowej produkcji>>