Zastanawiasz się, jakie pędzle do makijażu oka będą idealne dla osoby początkującej, która chce uzyskać profesjonalny efekt niewysokim kosztem? Świetnie trafiłaś – wybrałyśmy najważniejszych 5 pędzli do oczu, które oraz mają dobre opinie zarówno wśród wizażystów, blogerek urodowych, jak i amatorek makijażu.

Jakie pędzle do makijażu oczu: pędzel do nakładania cieni

Najważniejsze w makijażu oka jest dokładne nałożenie cieni na powiekę – tak, aby kolorowy pigment był dobrze widoczny. Do tego celu znakomicie nadaje się spłaszczony pędzelek w kształcie małego języczka, którym łatwo można nabrać większą ilość cienia i skupić go w jednym miejscu, np. w zewnętrznych kącikach oczu. Mały, płaski pędzelek sprawdzi się też w nakładaniu neutralnego cienia bazowego na całą powiekę oraz błyszczących cieni na jej środkową, wypukłą część. Wśród polecanych modeli można wymienić pędzel Zoeva 234, Bobbi Brown Eye Shadow Brush, MAC 239S. Tańszy od nich, ale równie dobry jakościowo będzie pędzelek od Annabelle Minerals z bambusową rączką.

Czytaj też: 6 podstawowych pędzli do makijażu, które powinnaś mieć w kosmetyczce

Jakie pędzle do makijażu oczu: pędzel do blendowania cieni

Żeby stworzyć idealny efekt przejścia między cieniami na powiece, potrzebny ci będzie niezbyt duży, puchaty, owalny pędzelek. Włosie powinno być miękkie, delikatne i łatwo się zginać, żeby było ci wygodnie rozcierać pigment. W ten sposób uzyskasz efekt kolorowej mgiełki czy też chmurki na powiekach. Modele, które cieszą się popularnością wśród makijażystek i amatorek to: MAC 217, Anastasia Beverly Hills Soft Glam, Hakuro H74, Sigma E25 i pędzelek do łączenia cieni Annabelle Minerals.

Jakie pędzle do makijażu oczu: pędzel do kresek

Jest to must-have, jeśli chcesz za pomocą cienia lub płynnego eyelinera wyrysować idealnie precyzyjną kreskę wzdłuż górnej powieki. Pędzelek powinien być mały, cienki i zakończony w szpic. Wypróbuj modele: Sigma 05, MAC 210 czy wygodnie zagięty pędzelek Inglot 30T.

Jakie pędzle do makijażu oczu: precyzyjny pędzel kulkowy

Pędzelek do makijażu oka w kształcie zbitej kulki o krótkim włosiu może pełnić wiele funkcji jednocześnie, dlatego zdecydowanie opłaca się go kupić. Po pierwsze, świetnie nadaje się do aplikacji błyszczących cieni lub rozświetlacza w kącikach oczu oraz tuż pod dolnym łukiem brwiowym. Po drugie, bardzo dobrze sprawdza się w nakładaniu cieni podkreślających dolną linię rzęs (jest bardziej precyzyjny niż puchaty pędzelek do blendowania, a równocześnie miększy niż pędzel do eyelinera). Będzie też idealnym narzędziem do podkreślania załamania powieki. Modele, na które warto zwrócić uwagę to Real Techniques Smudge & Diffuse (w zestawie), MAC 219, Hakuro H78 i H77.

Sprawdź: Rozświetlacz do twarzy - jak go używać?

Jakie pędzle do makijażu oczu: płaski pędzel do brwi

W twoim zestawie niezbędnych pędzli do makijażu oka nie powinno zabraknąć pędzelka do malowania brwi. Powinien być płaski, ukośnie ścięty i mocno zbity. Za jego pomocą łatwo wyrysujesz kształt łuków brwiowych oraz wypełnisz je cieniem lub pomadą do brwi. Przykładowe modele to Hakuro H85, Sigma E65, Inglot 17TL.