Wiek mentalny według znaku zodiaku:

Baran (1-7 lat)

Baran jest najmłodszym dzieckiem zodiaku. Żyje tak, jakby robił wszystko po raz pierwszy. Ekscytuje się każdym nowym doświadczeniem. Stawia swoje kroki w jakiejś dziedzinie tylko po to, żeby zaraz zepsuć to, co stworzył. Nie ma kontroli nad swoimi emocjami. Działa pod wpływem impulsu. Tupie nogą, kiedy się rozzłości. Nie nauczył się przegrywać. Od razu pragnie dostać to, czego chce. Cierpliwość nie należy do jego mocnych stron. Jest dziecinny w swojej samolubności, wybuchowości i naiwności. 

Byk (7-14 lat)

Byk to, w przeciwieństwie do Barana, dziecko w wieku szkolnym. Symbolizuje etap życia pomiędzy dzieciństwem a okresem dojrzewania. Zaczyna kontrolować swoje środowisko. Uczy się, co należy do niego, a co jest własnością innych dzieci i dorosłych. Jego życie polega na zrozumieniu, że trzeba się dzielić. Dla tego znaku to wyjątkowo trudne. Za bardzo lubuje się w swoich zabawkach. Nadmiernie gromadzi dobra materialne, a potem za bardzo się do nich przywiązuje. Dużo czasu zajmuje mu zrozumienie, że prawdziwe szczęście nie tkwi w posiadaniu. 

Bliźnięta (14-21 lat)

Bliźnięta reprezentują okres dojrzewania sięgający wczesnej dorosłości. Kieruje nimi instynktowna potrzeba opuszczenia domu, by uwolnić się od wszelkich ograniczeń. Imprezują, integrują się społecznie i nieustannie zawierają nowe znajomości. Emocjonalnie są tak szalone, jak hormonalne nastolatki. Impulsywnie zmieniają swoją osobowość przez styl ubierania się, fryzurę lub cokolwiek, co podkreśli ich indywidualność. Kierowani żywiołem powietrza, przeżywają swoje życie niczym Piotruś Pan. Jeśli zejdą na ziemię, to tylko w Niby-landii. 

Rak (21-28 lat)

Raki to młodzież zodiaku. Próbują stworzyć poczucie bezpieczeństwa w swoim domu, karierze i relacjach międzyludzkich. Potrzebują lojalnych, wrażliwych przyjaciół, którym mogą zwierzyć się ze swoich emocji. Mogą ich policzyć na palcach jednej ręki. Podobnie jak wszyscy dwudziestolatkowie, wyfruwają z gniazda i przez całe życie uczą się żyć po swojemu, na przekór cudzym oczekiwaniom. Bywają naiwne, łatwo je zranić. Unikają konfrontacji w obliczu poważnych, dorosłych spraw.