Jaka jest Waga?

Zodiakalne Wagi rodzą się pomiędzy 23 września a 22 października. Należą do żywiołu powietrza, tak samo, jak Bliźnięta czy Wodnik. Znaki lotne cechuje towarzyskość, inteligencja oraz wrodzony wdzięk. Obdarzone sprytem i błyskotliwym poczuciem humoru, zjednują sobie każde towarzystwo. Waga jest najbardziej czarującą z tej grupy, ponieważ rządzi nią planeta Wenus, symbolizująca piękno, miłość i sztukę. Bogini uczyniła z niej wrażliwą estetkę, chcącą otaczać się pięknymi rzeczami, lubującą się w zmysłowych przyjemnościach. Waga kocha równowagę, lecz nie znosi chaosu. Większość energii przeznacza na tworzenie schludnego, uporządkowanego życia. Swój dom urządza ze smakiem, a w szafie trzyma perełki od światowych projektantów. Brzydzi się kiczem, ucieka od biedy, odrzuca ją nachalność, brutalność i prostota. Pragnie osiągnąć wielki sukces, który zagwarantuje jej życie na poziomie. Podręcznikowymi przykładami Wag są Kim Kardashian, Gwen Stefani, John Lennon, Oscar Wilde, Will Smith, Kate Winslet, Zac Efron, Eminem czy Aniołek Victoria's Secret Candice Swanepoel

Cechy zodiakalnej Wagi

Wagi osiągają harmonię wyłącznie, gdy nawiążą więź ze swoją bratnią duszą. Siły na ich szali muszą się równoważyć. Samotne spadają w dół i narażają się na depresję. Sens życia czerpią z bycia ze swoim partnerem. Źle znoszą singielstwo, za to bardzo zwinnie przyciągają do siebie potencjalnych kochanków. Są mistrzyniami słuchania ze zrozumieniem, dającymi poczucie bezpieczeństwa i przekonującymi swoją łagodnością. Bycie zodiakalną Wagą uczy, że drugi człowiek to nasze odbicie. Ona podświadomie to wie. Przegląda się w partnerze, szukając w nim swoich zagubionych części osobowości. Dopiero w relacji dowiaduje się, kim jest. Sens życia uzależnia od potrzeb swoich bliskich. Tym, co najczęściej znajduje w "lustrze" są cechy, które na co dzień wypiera. Nagle odkrywa tę tłumioną, mroczną, negatywną ludzką stronę, niepasującą do jej pięknego wnętrza. Tak jak Baran leżący naprzeciwko niej w zodiaku, ma w sobie agresję i bywa wybuchowa. Jednak, zamiast wyładować się w ognistej kłótni, woli uzewnętrznić emocje na płótnie. Kreatywna Waga nie pozwoli, by w jej życiu zapanował chaos. Pozbywa się go w twórczy sposób. Jest przekonana, że zło pochodzi z zewnątrz, że nie może mieszkać w duszy. Niestety, jak każdy znak powietrza kocha informacje, a co za tym idzie, lubuje się w plotkach. Wszystkie wiadomości chłonie jak gąbka, po to, by za chwilę puścić je w eter. Ma potrzebę natychmiastowego przekazywania zdobytej wiedzy. W ten sposób zyskuje zainteresowanie innych - zawsze trzyma w rękawie zaskakujące newsy. 

Waga to królowa plotek. Znaki powietrzne kochają informacje i natychmiast puszczają je w eter.

Działając w sprzeczności z samą sobą, Waga pragnie zaprowadzić na świecie sprawiedliwość. Kocha się w prawie. Dąży do uczciwości. Pojawia się wszędzie tam, gdzie są konflikty, by załagodzić powstały spór. Wierzy, że zna najlepsze rozwiązania, oparte na logice oraz analizie. Pragnie otaczać się doskonałością, toteż unika miejsc dalekich od wysokich standardów. Nie pójdzie do pracy za grosze i nie zje w restauracji z tanim menu. Musi mieć klimatyzację w aucie. Woli uszyć sukienkę u projektanta niż buszować w pospolitych sieciówkach. Oczekuje dla siebie najwyższej jakości. W końcu "zasługuje" na wszystko, co najlepsze.

Waga i Bliźnięta – dopasowanie znaków zodiaku. Horoskop partnerski zdradza, czy do siebie pasują >>

Kto pasuje do Wagi?

Najlepszym partnerem dla Wagi będzie Byk, który tak samo, jak ona, kocha piękno, lubuje się w sztuce i mógłby pobłażać sobie bez końca. Zakupy, chodzenie po restauracjach czy rozpoczynanie dnia od szampana to coś, co ta dwójka będzie robić razem. Oboje są rządzeni przez Wenus - połączy ich głęboka, zmysłowa więź. Waga odnajdzie się także w towarzystwie pozostałych znaków powietrza. Z Bliźniętami czy Wodnikiem czekają ją żywe, niekończące się rozmowy oraz szalone imprezy. Za to gorącym kochankiem będzie dla niej Baran rządzony przez Marsa, który czuje miętę do bogini miłości. Ognisty rogacz rzuci Wadze wyzwanie. Natchnie ją pasją, zaczaruje humorem. Z tego wywiąże się płomienny romans. Na podobny scenariusz ma szansę ze Strzelcem. 

Waga pragnie być kochana i akceptowana. Wierzy, że ludzie pokochają ją za wygląd, dlatego nieustannie inwestuje we fryzjera, makijaż, zabiegi na ciało oraz luksusowe ubrania.

Waga jest jednym z najmilszych znaków, z którym po prostu chce się przebywać. Wnosi harmonię do każdego pomieszczenia, czyniąc świat piękniejszym, przyjemniejszym miejscem. Trzeba tylko uważać na jej manipulacje - może chcieć, żeby ktoś zrobił coś za nią. Ta istota nie potrafi żyć w pojedynkę, jednak powinna nauczyć się niezależności. 

Znaki zodiaku od najmilszego do najwredniejszego >>