Wybór grzywki w przypadku okrągłej twarzy może budzić wątpliwości. Najbardziej klasyczna z możliwych – grzywka na prosto – jest w tym przypadku zdecydowanie niewskazana, ponieważ dodatkowo poszerza twarz. Nietrafionym pomysłem będzie też mikrogrzywka, czyli bardzo króciutka i tworząca półokrąg nad czołem. Sprawi, że buzia przybierze jeszcze bardziej kulisty kształt. Ale curtain bangs, która dominuje w trendach od kilku sezonów, będzie już dobrym wyborem – pod warunkiem, że postawisz na jej nieco wydłużoną wersję, z pasmami włosów po bokach. Jakie jeszcze cięcia wyszczuplą rysy? Pomożemy ci dokonać właściwego wyboru.

Grzywki dla okrągłej twarzy: na bok

Getty Images

Wydłużona grzywka, która układa się na bok, to zawsze trafiona opcja w przypadku krągłych rysów. Jest wyborem najbardziej uniwersalnym i najbezpieczniejszym. Ułożone na bok pasmo włosów, które zakrywa część twarzy, „przełamuje” jej krągłe kontury. Tym samym daje złudzenie bardziej pociągłych rysów. Takie cięcie od lat nosi Emma Stone oraz Kirsten Dunst, której znakiem charakterystycznym są wydatne policzki.

Żeby grzywka na bok nie zakrywała oczu, utrwal ją za pomocą lekkiego lakieru, który nie skleja włosów i pomaga im zachować sprężystość:

Grzywki dla okrągłej twarzy: curtain bangs

Getty Images

Szukając idealnej grzywki dla siebie, zainspiruj się fryzurą Seleny Gomez. Gwiazda o pięknych, krągłych rysach często stawia na curtain bangs – czyli grzywkę rozchodzącą się na boki. Jest tylko jedno „ale”: żeby ten wariant grzywki wysmuklał optycznie twarz, pasma po bokach powinny być nieco dłuższe i kończyć się poniżej linii kości policzkowych. Właśnie w tym miejscu twarz jest najszersza, więc obcięcie grzywki do tej wysokości poskutkuje jeszcze większym wyokrągleniem rysów.

Grzywki dla okrągłej twarzy: w stylu lat 70.

Ten supermodny wariant grzywki spopularyzowała skandynawska it-girl Matilda Djerf. Influencerka przy swoich wydatnych policzkach, wybiera cięcie w stylu ikony lat 70., Farah Fawcett. Jeśli tak jak ona masz gęste, grube włosy – zdecydowanie powinnaś rozważyć taką grzywkę. W tym przypadku jednak ponownie zwróć uwagę, aby pasma po bokach były nieco dłuższe, co pomoże nadać twarzy bardziej wydłużony kształt.

Grzywka w stylu lat 70. Najlepiej wygląda na włosach pełnych objętości – powinna charakterystycznie odstawać i układać się w sprężyste łuki. By osiągnąć taką objętość, wspomóż się kosmetykami nadającymi volume:

Grzywki dla okrągłej twarzy: naturalna i roztrzepana

Getty Images

Jeśli twoja twarz jest okrągła, a jednocześnie masz dość wysokie czoło – wypróbuj grzywkę w stylu Elizabeth Olsen. Młodsza siostra słynnych bliźniaczek nosi swobodną, naturalną grzywkę, której środek lekko nachodzi na czoło. Między włosami widoczne są jednak prześwity, co pomaga w optycznym „wyciągnięciu twarzy” ku górze. Boki z kolei są zakryte przez bardziej gęste pasma włosów – taki trik również sprzyja wyszczupleniu rysów.