#BathrobeCurls

Nie przewidziałaś się. Do stworzenia loków tą metodą niezbędny będzie szlafrok, a dokładniej dołączony do niego pasek. Nie jesteś przekonana? Wystarczy że zobaczysz efekty tej metody! Dzięki specjalnemu sposobowi zawijania, włosy po kilku godzinach wyglądają jak ułożone na lokówce o grubej średnicy. Są mocno skręcone, grube i sprężyste na całej długości. Metoda ta sprawdzi się najlepiej u posiadaczek długich lub półdługich włosów. Jeżeli chcesz spróbować, ale nie masz pod ręką paska od szlafroka, możesz wykorzystać ten od sukienki lub bandaż - ważne, żeby materiał był miękki i nie przeszkadzał Ci podczas kilku godzin noszenia.

@justinemarjan

seriously shook how well these curls turned out  ##tiktokhairstylist ##bathrobecurls ##workdistractions ##heatlesscurls

♬ Vibe (If I Back It Up) - Cookiee Kawaii

Jak to zrobić? Dokładnie rozczesz włosy i zrób przedziałek na środku. Delikatnie spryskaj włosy odżywką w sprayu, wodą lub lakierem elastycznym. Na głowie, prawie tak jak opaskę umieść pasek od szlafroka. Weź pasmo znajdujące się najbliżej twarzy (ok. 2 centymetrowe) i zawiń je dookoła paska. Teraz kolejno, do pierwszego pasma dobieraj kolejne tak, jakbyś zaplatała francuski warkocz. Zaplecione pasma zabezpiecz z obu stron gumką. Na koniec, zwiń pasek wraz z włosami po obu stronach głowy w małe koki, przypominające te, które nosiła księżniczka Leia i podepnij je wsuwkami. Ile czasu powinnaś spędzić przypominając kultową postać z "Gwiezdnych Wojen"? Wszystko zależy od tego, jak bardzo podatne na kręcenie są Twoje włosy. Jeżeli bardzo, wystarczą 3 godziny, jeżeli słabo - najtrwalszy i najmocniejszy skręt uzyskasz, gdy zostawisz je na pasku przez całą noc. Po rozpuszczeniu przeczesz je szczotką, spryskaj delikatnie lakierem i gotowe! 

#TshirtCurls

I choć po sukcesie paska od szlafroka na rynku beauty pojawiło się mnóstwo gadżetów do kręcenia włosów "na zimno", to wśród użytkowników TikToka - i umówmy się: nas wszystkich - wciąż dominują metody domowe. Wśród nich znalazła się także koszulka, która okazała się świetnym narzędziem do tworzenia fal i loków. Efekt? 

@ellamaerennison_

I got the idea from @mypawfectfamily #noheatcurls

♬ to the salon - 76.2K mushrooms

Jak to zrobić? Podobnie jak w przypadku pierwszej metody, zacznij od delikatnego rozczesania włosów i wyznaczenia linii przedziałka. Następnie delikatnie spryskaj włosy odżywką w sprayu, wodą lub lakierem elastycznym. Nieużywaną, bawełnianą koszulkę zwiń w rulon, a jej końce zabezpiecz gumką do włosów tak, aby powstał obwarzanek. Zwiniętą koszulkę ułóż na czubku głowy i sekcja po sekcji zacznij oplatać włosy wokół niej, dodatkowo zabezpieczając wsuwkami. Po minimalnie 3 godzinach, a najlepiej (dla najtrwalszego efektu) całej nocy, rozpuść włosy i wykończ fryzurę olejkiem. 

#SocksCurls

Tak, TikTokowe beauty gurus udowaniają, że nawet niepozorne skarpetki potrafią genialnie zastąpić lokówkę. Zresztą zobaczcie sami: 

@rosespritz

making mornings easier everywhere #morninghairwithelle #tothesalon #grwm

♬ Florida project x kids by current joys - Aaliyah

PS @rosespritz to prawdziwa królowa skarpetkowych looków - jej filmiki z porannego rozpuszczania włosów są już kultowe na platformie! 

Jak to zrobić? Włosy powinny być lekko mokre, oczywiście rozczesane i zabezpieczone olejkiem lub odżywką. Następnie pasma dzielimy na 2 części - lewą i prawą. Długą skarpetę przykładamy do włosów stroną palców w górę i owijamy wokół niej (od góry) sekcję włosów. Gdy włosy będą całkowicie owinięte wokół materiału, dolną część skarpetki wywijamy do góry tak, aby schować w niej całe owinięte na materiał pasmo. Z taką fryzurą idziemy spać - włosy rozpuszczamy dopiero rano.