Kolaż na Instastory: funkcja Układ

To najłatwiejszy sposób na stworzenie własnego prostego kolażu na Instastory, który będzie składał się z czterech elementów. Wystarczy włączyć aplikację Instagram i przesunąć jej ekran w prawo, by przejść do Stories. Następnie sortujemy jego opcje na dole ekranu i wybieramy tę zatytułowaną "Układ" (znajdziecie ją między "Boomerang" a "Super-zoom"). Wtedy ekran podzieli się na cztery części, a my możemy je swobodnie uzupełnić nowymi zdjęciami lub tymi, które mamy już w naszej galerii.

Kolaż na Instastory: Canva

Jeśli zależy Wam na bardziej efektownych, wręcz graficznych kolażach, na pewno spodoba Wam się aplikacja Canva. W jej zasobach znajdziecie setki wzorów na gotowe grafiki na Instastories, ale też inne - między innymi gify, posty, prezentacje, ulotki, logotypy. Canva uwielbiana jest przez początkujących grafików, bo daje bardzo szerokie możliwości: od prostych uzupełnień prawie gotowych kolaży, po całkowite kreowanie grafik od nowa.

Znaki zodiaku w social mediach. Horoskop zdradza, jak wygląda nasze życie online>>

Kolaż na Instastory: Collage Maker 

Collage Marek pozwala na swobodne układanie zdjęć, wycinanie ich fragmentów, powielanie kształtów i dorysowywanie własnych elementów. Znajdziecie tam ponad 10 000 różnych szablonów czy efektów, urozmaicających Wasze Instastories. Dodatkowo aplikacja zawiera też artystyczne filtry, które zmieniają zdjęcia na wzór charaktestyczynych stylów malarskich. 

Kolaż na Instastory: Unfold 

Aplikacja Unfold uwielbiana jest przez minimalistki, które kochają estetkę starych kampanii Céline i Phoebe Philo. Jej bezpłatna wersja w zupełności wystarczy, by przygotować estetyczne kolaże na Instastories zbudowane z dwóch lub więcej zdjęć i filmów na bazie gotowych szablonów oraz napisów w kilku dostępnych fontach. 

Kolaż na Instastory: PicCollage 

Gotowe naklejki, tła i różne efekty, które pozwalają zamienić nasze zdjęcia w kartki scrapbookingowe i kolaże przypominające te analogowe, tworzone przy pomocy nożyczek i starych magazynów. PicCollage spodoba się fankom romantycznych kompozycji z nutą retro.

Instagramowe maksymalistki. Oto 5 profili, które pokochacie, jeśli jesteście już znudzone minimalizmem>>

Kolaż na Instastory: SCRL

Świetne narzędzie, które pozwala stworzyć piękne kolaże skrojone pod Instagrama. Koniecznie zajrzyjcie do ich genialnej kolekcji szablonów, które pozwalają między innymi na odtworzenie analogowych klatek filmowych i sprawdźcie wzory zaprojektowane przez artystę Louisa De Guzmana. SCRL świetnie sprawdzi się też do przygotowywania moodboardów.

Kolaż na Instastory: StoryArt 

StoryArt zawiera podstawowe funkcje do edycji zdjęć oraz szereg ramek, szablonów, motywów i naklejek, którymi ozdobicie swoje zdjęcia. To właśnie za pomocą tej aplikacji stworzycie charakterystyczne ucięte i rozmyte kolaże na Stories.

Kolaż na Instastory: StoryChic

Jeszcze jedna przydatna apka do tworzenia kolaży i grafik na Instastories. W StoryChic znajdziecie wszystkie ramki, tła, układy zdjęć i grafiki, którymi zachwycacie się u swoich ulubionych influencerek. Ma ponad tysiąc gotowych szablonów podzielonych tematycznie kategoriami, z których możecie korzystać do woli. 

Zebrina to nowa monstera. Roślina w oryginalny zwierzęcy print podbija Instagram>>

Większość z aplikacji do kolaży jest zupełnie bezpłatna (należy zapłacić jedynie za rozszerzone możliwości lub dodatkowe opcje). Znajdziecie je w AppStore i Google Play.