Choć plotkowano o tym od dawna, dopiero kila miesięcy temu twórcy "The Crown" potwierdzili, że w serialu pojawią się postacie księcia Williama oraz Harry'ego. Widzowie będą mogli zobaczyć czasy nastoletnie oraz u progu dorosłości słynnych książąt. A zwłaszcza jak William zaczyna naukę na uniwersytecie. W agencjach fotograficznych już pojawiły się zdjęcia dotyczące "The Crown 6", na których możemy zobaczyć nowych członków obsady, w tym telewizyjnego księcia.

Jak wygląda książę William w 6. sezonie "The Crown"? Mamy zdjęcia z planu serialu Netflix

A w księcia Williama wciela się w 6. sezonie "The Crown" Ed McVey oraz Rufus Kampa. Ten pierwszy zagra arystokratę z czasów studenckich i to właśnie on wywołuje najwięcej emocji. Do sieci trafiły już zdjęcia z planu, m.in. ze sceny prezentującej moment z 2001 roku, gdy ówczesny książę Karol przyjechał z synem na Uniwersytet St. Andrew's, żeby zobaczyć, gdzie młody książę i przyszły następca tronu będzie studiował. 

Książę (dziś król) Karol i książę William, 2001 rok

Ed McVey i Dominic West na planie 6. sezonu "The Crown"

Co wiemy o samym aktorze? To jego pierwsza tak duża rola. "Ahhhhh, wielka wiadomość jest teraz dostępna!!! Nie mogę się doczekać, aby otrzymać możliwość zagrania księcia Williama w #thecrown w serii 6!!! Wraz z niesamowitym @megkbellamy nie mogę się doczekać, aby nauczyć się wszystkiego, co mogę!" - napisał na swoim instagramie Ed, gdy we wrześniu zeszłego roku podano, że otrzymał angaż do "The Crown 6". Do tej pory 22-letni McVey pracował w teatrze, ale po roli w hicie Netfliksa to więcej niż prawdopodobne, że posypią się propozycje i zobaczymy go w kolejnych produkcjach. Podobny jest do Williama? Fani brytyjskiej rodziny królewskiej, jak i samego serialu uważają, że ten casting to strzał w 10-tkę. 

U boku Eda McVeya zobaczymy nie tylko Domikina Westa, ale też Meg Bellamy. Młoda aktorka zagra Kate Middleton. Wszystko wskazuje na to, że twórcy na pewno zaserwują nam początki historii miłosnej Williama i Kate, czyli dzisiejszych książąt Walii. W galerii zdjęć poniżej znajdziecie więcej zdjęć z planu "The Crown 6" z udziałem McVeya.

"The Crown 6". Co wiemy o ostatnim sezonie hitu od Netflix?

Początkowo serial miał zakończyć się na 5. sezonie, ale w latach 90. i na początku dwutysięcznych tyle działo się w tej rodzinie, że twórcy chcieli pokazać cały obraz wydarzeń - stąd powrót do planu na 6 serii. "Stało się jasne, że aby oddać sprawiedliwość bogactwu i złożoność tej historii, powinniśmy wrócić do pierwotnego planu i zrobić sześć sezonów" - przyznał scenarzysta Peter Morgan w jednym z wywiadów. Ostatnie dwa sezony pozwolą "ująć bardziej szczegółowo ten okres". 

Co zobaczymy w ostatnich odcinkach? Na pewno ostatnie miesiące z życia Diany. Pod koniec września ubiegłego roku ekipa "The Crown" nagrywała sceny na łodzi z udziałem Elizabeth Debicki nieopodal Majorki. Paparazzi zrobili też zdjęcia aktorki w czerwonej stylizacji, bardzo podobnej do tej, którą Diana miła na sobie w lipcu 1997 roku podczas wizyty w Northwick Park i szpitalu św. Marka w Harrow. To jednak nie koniec, twórcy pokażą też początki nowego millenium, czyli czasy studenckie Williama. Natomiast w 2002 roku zmarły w krótkim odstępie czasu matka Elżbiety II oraz siostra monarchini, księżniczka Małgorzata

W tym samym roku królowa świętowała "Golden Jubilee", czyli 50 lat panowania na tronie. Każdego dnia w celebracji brało udział milion osób. Możliwe, że to właśnie na tym zakończy się "The Crown".