Karty tarota wymagają posiadania sporej wiedzy magicznej oraz wyostrzonej intuicji. Tych umiejętności nie zdobędziesz w jeden dzień. Jeśli nie jesteś aż tak doświadczona, na początek sięgnij po karty do gry. Z pewnością już masz je w swoim domu i nie zdajesz sobie sprawy z ich magicznej mocy. To może cię zdziwić, lecz klasyczna talia kart jest ściśle powiązana z tarotem - ulubionym narzędziem wróżbitów. Dokładnie wskazuje czas kolejnych wydarzeń, nawet co do dnia. Zadaje się jej konkretne pytania, w mocnym skupieniu nad swoim zagadnieniem. Jednak zanim przystąpisz do wróżenia innym, najpierw poćwicz na sobie. Przewidywanie przyszłości komuś to bardzo odpowiedzialne zadanie, które powinno być poparte orientacją w temacie, wyostrzoną intuicją i wieloletnim doświadczeniem z kartami. Potraktuj nasz poradnik jako wprowadzenie do dziedziny zwanej kartomancją.

Tarot dla początkujących. Jak z niego wróżyć? >>

Talia klasyczna składa się z 52 kart, co odpowiada liczbie tygodni w roku oraz wskazuje na jej związek z astrologią.

Klasyczna talia kart dzieli się na cztery kolory: trefl, karo, kier i pik. Znajdują się w niej karty dworskie, czyli walet, dama, król oraz karty numeryczne od dwójki do dziesiątki. As może występować jako pierwsza karta lub znajdować się w kolejności za królem. Taki układ symbolizuje nieskończoność, ponieważ nie ma początku i końca. Kolory w kartach są odpowiednikami żywiołów natury, w astrologii nazywanych trygonami. Trefl jest związany z trygonem ognia, karo - ziemi, pik - powietrza a kier - wody. Kolory na kartach oznaczają poszczególne dziedziny życia. Aby uzyskać pełną interpretację, należy wyciągnąć z talii więcej niż jedną kartę i spojrzeć na karty sąsiadujące. Do wróżenia używa się tylko numerów od siódemki do dziesiątki, kart dworskich i asów. Resztę odkładamy na bok. 

Jak wróżyć z kart do gry? Najłatwiejszy sposób dla początkujących

Wróżenie z kart opiera się na tworzeniu rozkładów, w których każda karta zapowiada kolejne losy i ma dla nas odpowiedzi na nurtujące pytania. Najprostszą wróżbą dla osób niewtajemniczonych jest losowanie z talii po jednej karcie. Wystarczy, że mocno skupisz się na zagadnieniu, na które chcesz uzyskać odpowiedź, wyciągniesz kartę, położysz ją przed sobą, odczytasz jej znaczenie z poniższego poradnika i samodzielnie przeanalizujesz, jak symbolika tej karty ma się do twoich bieżących spraw. Dla upewnienia się w swojej interpretacji warto wyciągać na stół trzy karty oraz ułożyć je jedna przy drugiej. Niech pierwsza z nich oznacza przeszłość, druga teraźniejszość, a trzecia przyszłość. Skonfrontuj odczytaną z nich wiadomość z twoim własnym życiem. Pamiętaj, że te predykcje wybiegają najdalej do sześciu miesięcy. 

Wróżenie z dłoni dla początkujących. Co mówi twoja linia życia?

Znaczenie kart klasycznych - kiery

Kiery, czyli serca, mówią o miłości, przyjaźni, uczuciach, emocjach oraz relacjach z innymi ludźmi.

Siódemka - symbol zauroczenia lub fałszywego kochanka. Może oznaczać rozczarowanie ze strony osoby, którą darzymy uczuciami.

Ósemka - karta nieporozumień. Pojawia się, kiedy jedno z kochanków ma wątpliwości co do związku, w którym się znajduje. Pośród innych wylosowanych kart o niekorzystnym znaczeniu, może nawet oznaczać zdradę. 

Dziewiątka - nieparzysta liczba o pozytywnym znaczeniu. Zapowiada dobry czas w życiu. Zwiastuje przyjemną niespodziankę. Dla singli oznacza, że mogą spotkać swoją potencjalną miłość. Problemy w związku zapowiada dopiero wtedy, gdy znajduje się w niekorzystnym układzie.

Dziesiątka - zwiastuje powodzenie w miłości. Jest oznaką szczęśliwych wydarzeń jak zaręczyny, ślub lub romantyczne chwile spędzone z ukochanym. 

Walet - życzliwa osoba, szczery przyjaciel, którego mamy w swoim gronie. Ktoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. 

Dama - bezinteresowna kobieta, dla której rodzina jest bardzo ważna i będzie chciała nam pomóc lub posłużyć dobrą radą. 

Król - mądry mężczyzna, któremu można ufać. Szef, urzędnik, prawnik lub nauczyciel, mający dobre intencje. Warto mu zaufać i dać sobie pomóc. 

As - symbol zmian lub ważnych wydarzeń. To, czy ma dobre, czy złe znaczenie, zależy od kart z nim sąsiadujących. Zazwyczaj oznacza nadchodzący przełom. 

Znaczenie kart klasycznych - trefle

Trefle, czyli żołędzie, wskazują na życie zawodowe i karierę. 

Siódemka - problemy finansowe z powodu innych. Coś może pójść nie tak, pomimo wkładu dużej pracy. Komplikacje i opóźnienia. 

Ósemka - zmiany w życiu zawodowym. W dobrym układzie zapowiada lepsze perspektywy na przyszłość. 

Dziewiątka - karta ryzyka. Ostrzega, aby włożyć więcej wysiłku w swoją pracę. Teraz toczy się gra o sukces lub porażkę.

Dziesiątka - poprawa sytuacji pieniężnej. Zapowiada niespodziewany awans lub podwyżkę. Oznacza koniec problemów finansowych. 

Walet - młody mężczyzna, którym kierują wielkie ambicje. Uważaj, bo może cię wykorzystać. Gra dobrego tylko po to, żeby odnieść sukces twoim kosztem. 

Dama - skromna kobieta z sercem na dłoni, która chętnie pomoże nam w pracy. Warto słuchać tego, co ma do powiedzenia. Kierują nią dobre intencje.

Król - uczciwy mężczyzna, wzór do naśladowania. Pokaże ci, jak dobrze skorzystać z twoich talentów. 

As - zmiany w pracy lub finansach. Ich pozytywność lub negatywność zależy od sąsiadujących z nim kart. 

Znaczenie kart klasycznych - piki

Piki, czyli wino, przewidują sprawy zdrowia. 

Siódemka - ostrzeżenie przed problemami. Zadbaj o siebie, bądź uważna, nie ryzykuj. Inaczej mocno narazisz swoje zdrowie. 

Ósemka - światełko na końcu tunelu. Nie poddawaj się w walce, masz szanse z tego wybrnąć. Ta karta daje nadzieję. 

Dziewiątka - symbol chorób, nieszczęść lub niefortunnych wydarzeń, które mogą wywołać depresję. Nie popadaj w konflikty z bliskimi i bądź ostrożna.

Dziesiątka - kłopoty, które trzeba samodzielnie rozwiązać. Czas wyjść poza swoją strefę komfortu, by uwolnić się od ciążących problemów. 

Walet - ostrzeżenie przed młodym mężczyzną, który może być oszustem. Uważaj na kogoś, kto udaje, że się na czymś zna, a w rzeczywistości nie wie, o czym mówi. Może wyrządzić szkodę dla zdrowia. 

Dama - starsza osoba, której warto udzielić pomocy. Wsparcie psychiczne bardzo jej się przyda. 

Król - doświadczony mężczyzna, lekarz lub specjalista w dziedzinie leczenia, który wie, co robi i nam pomoże. Warto wysłuchać jego rad. 

As - długi proces leczenia, który zakończy się pomyślnie. Przyszły rozwój wydarzeń będzie dla nas dobry. 

Znaczenie kart klasycznych - karo

Karo, czyli dzwonki, pomagają nam określić, co wydarzy się w finansach. 

Siódemka - potyczki z otoczeniem. Ktoś będzie próbować podłożyć nam nogę. Sprzeczki, obgadywanie, kłamstwa. 

Ósemka - wszystko będzie dobrze. Los korzystnie wpłynie na nasze sprawy. Sytuacja finansowa ulegnie poprawie. 

Dziewiątka - opóźnienie w kwestii dostania pieniędzy, problemy z wypłatą lub utrata środków. 

Dziesiątka - bądź ostrożna w podejmowaniu decyzji. Czekają cię wyjazdy służbowe, od których będą zależeć twoje dalsze finanse. Osiągniesz sukces, jeśli pokierujesz się rozwagą. 

Walet - młody mężczyzna, który czerpie korzyści z bycia singlem, nie myśli jeszcze o stałym związku. Trzymaj się od niego z daleka, bo może złamać twoje serce. Nie bądź złośliwa, bo on lubi się mścić i z pewnością pokaże swoją prawdziwą twarz. 

Dama - fałszywa kobieta z bliskiego otoczenia. Z zazdrości rozpuszcza plotki i działa na twoją niekorzyść, chociaż udaje dobrą koleżankę. Uważaj na to, komu się zwierzasz. 

Król - mężczyzna, który jest fachowcem w jakiejś dziedzinie. Wykonuje pracę, w której nosi uniform. Nie warto z nim zadzierać, bo może przynieść szkodę. 

As - dowiesz się czegoś bardzo ważnego, co może znacznie wpłynąć na twoje życie. To może być szokująca wiadomość związana z twoim partnerem lub osobą z pracy. Nie daj się ponieść emocjom. 

Powyższe interpretacje kart to tylko skrót tego, co mogą oznaczać. We wróżeniu najważniejsza jest intuicja, która pomaga właściwie odczytać symbolikę, bazując na swoich życiowych doświadczeniach. Praca z talią kart klasycznych ułatwia zrozumienie, na czym polega czytanie przyszłości oraz jak z rozwagą korzystać z kart. Do tej sztuki należy podchodzić ze skupieniem, pewnością siebie i spokojem. Wróżenia nie poleca się osobom, które odczuwają lęki lub strach przed przyszłością.