Na Instagramie aż roi się od różnorodnych kolorowych paznokci z motywem motyla, które wbrew pozorom nie są zarezerwowane wyłącznie dla nastolatek. Zaletą tego wzoru jest jego wszechstronność, która sprawia, że zależnie od projektu, może on wyglądać zarówno dziewczęco i zabawnie, ale też elegancko i kobieco. Kojarzony z symbolem piękna, transformacji i zmiany, motyl na paznokciach wygląda dobrze w wersji minimalistycznej (narysowany bez wypełnienia na jasnym tle lub przyklejony w formie pojedynczej naklejki), ale także rzucający się w oczy, wykonany we wszystkich kolorach tęczy.

Jak namalować motyla na paznokciach?

Jeśli na co dzień samodzielnie zajmujesz się swoimi paznokciami, do ozdobienia ich wzorem motyla również nie będziesz potrzebowała pomocy profesjonalisty. Wystarczy kilka odpowiednich narzędzi i znajomość podstawowych zasad stylizacji paznokci. Od czego najlepiej zacząć? Dobrze jest zrobić mały research przed rozpoczęciem rysowania. W przypadku motyli ważne jest posiadanie kilku zdjęć konkretnego gatunku, który chcesz narysować, ponieważ wzór skrzydeł może być trudny do dokładnego odtworzenia. Przejrzyj różne źródła zdjęć, takie jak Pinterest, a następnie przejdź do rysowania.

W tym artykule wytłumaczymy ci, jak narysować kolorowego motyla zwróconego w bok ze skrzydłami uniesionymi w powietrze.

Efekt motyla na paznokciach - krok po kroku

Do wykonania motylków na paznokciach, będziesz potrzebować:

 • bazy hybrydowej,
 • lakierów hybrydowych w wybranych kolorach,
 • top coat’u,
 • pilnika,
 • wacików bezpyłowych,
 • cleanera,
 • cienkiego pędzelka.

Instrukcja krok po kroku:

 1. Zacznij od odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia. Usuń poprzedni lakier, dokładnie oczyść płytkę, nadaj jej wybrany kształt, zadbaj o zmatowienie i odsuń skórki.
 2. Nałóż warstwę bazy hybrydowej, która nie tylko ochroni płytkę przed przebarwieniami, ale też przedłuży trwałość wykonanego manicure’u. Pamiętaj o utwardzeniu jej w lampie.
 3. Następnie wybierz kolor lakieru, który posłuży ci jako baza pod wzór motyla. Chociaż w tej roli najlepiej sprawdzą się jasne odcienie (na nich nail art będzie wyglądał bardziej wyraźnie), to tak naprawdę możesz wybrać dowolną barwę.
 4. Na utwardzonej w lampie warstwie lakieru hybrydowego, zacznij rysować kontury motyla. Używając ultra cienkiego pędzelka zanurzonego w czarnym lakierze, rozpocznij od tułowia. Wzór najłatwiej będzie ci wykonać na środku płytki. W pierwszej kolejności narysuj mały okrąg, który będzie jego głową, a następnie połącz z owalnym, wydłużonym tułowiem (powinien on być dwa razy dłuższy i większy niż głowa). Następnie narysuj długi i cienki odwłok, który zakończysz niedużą bulwą.
 5. Mając gotowy tułów, dodaj do niego nogi - mniej więcej w połowie ciała motyla zacznij wypuszczać w dół cienkie linie, które będą "załamywały się" w trzech miejscach. Następnie dodaj dwie czułki na czubku głowy i przejdź do najistotniejszego elementu wzoru, czyli skrzydeł.
 6. Przednie skrzydło powinno wychodzić z części tułowia, która znajduje się niedaleko głowy, i być nieco dłuższe niż ciało motyla. Tylne skrzydło połącz z przednim i "dołącz" do odwłoku.
 7. Teraz, gdy masz już wykonane kontury motyla, nadszedł czas, aby dopracować szczegóły. Możesz postawić na wzór w jednolitym, czarnym kolorze; puścić wodze fantazji i pokolorować go na wszystkie kolory tęczy; lub narysować motyla monarchę, czyli owada w pomarańczowo-czarnych barwach.
 8. Po wypełnieniu wolnych przestrzeni wybranym kolorem lakieru, ozdób wzór drobnymi, białymi kropeczkami biegnącymi wzdłuż konturów skrzydeł.
 9. Na koniec nie zapomnij o utwardzeniu całego wzoru w lampie, a także o pokryciu płytki lakierem nawierzchniowym (tzw. top coatem).
 10. Ostatni krok to nawilżenie skórek specjalnym olejkiem i gotowe!

Naklejki wodne na paznokcie

Samodzielne wykonanie paznokci żelowych lub hybrydowych we wzór motyli nie jest dla ciebie? Możesz sięgnąć po naklejki motyle dostępne w drogeriach internetowych. Szczególnie popularnym w ostatnim czasie rozwiązaniem na łatwy w wykonaniu manicure są naklejki wodne, które aplikuje się dosłownie w kilka sekund. Jak to zrobić?

Wystarczy wyciąć z arkusza wybraną naklejkę, zdjąć z niej folię ochronną i zanurzyć w misce wypełnionej wodą. Po tym, jak wzór zsunie się z papieru, należy nałożyć go na warstwę lakieru i delikatnie docisnąć. Na koniec trzeba pamiętać o pokryciu całego paznokcia warstwą topu i można cieszyć się nowym mani.

Tego typu naklejki można aplikować pojedynczo na każdy paznokieć lub postawić na wersję maksymalistyczną - kilka motyli obok siebie. Naklejki dobrze wyglądają również jako uzupełnienie klasycznego manicure, np. na białym frenchu.

wzory na paznokcie - motyle

Wbrew pozorom wzór motyla jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się nie tylko na wiosennych paznokciach - jeśli chcesz, możesz nosić go przez cały rok. W naszej galerii znajdziesz najciekawsze inspiracje na mani, które królują na Instagramie.