Sukienka – gdzie kupić?

Część maturzystek ma już studniówkę za sobą. Jeśli Ty czekasz jeszcze na swój pierwszy bal i nie masz przygotowanej kreacji, zaczynasz wyścig z czasem. Jeśli do Twojej studniówki zostało ponad siedem dni, możesz jeszcze zamówić coś z europejskich sklepów wysyłkowych. Polecamy ASOS (duży wybór na każdą kieszeń) i rewelacyjną modę wieczorową z Aqua by Aqua (ich ceny nie są najniższe, ale trwa wyprzedaż). Jeśli wolisz sklepy internetowe z oddziałami w Polsce, ogromny wybór sukienek znajdziesz w Zalando.

Sukienka Motel / Zalando.pl, 249 zł, Sukienka Aqua / aquabyaqua.com, ok. 540 z

Przy większych funduszach możesz sobie pozwolić na sukienkę od polskiego projektanta. Wielu z nich wystawia się na platformie Showroom. Jeśli walczysz z czasem pozostaje Ci wizyta w atelier (w modzie wieczorowej specjalizują się Maciej Zień i Dawid Woliński). Przy mniejszych funduszach, powinnaś uważnie przeanalizować ofertę sieciówek. Odrzuć te dla nastolatek, bardziej eleganckie i stosowne na taką okazję kreacje dostaniesz w Zarze.

Suknia Zara, 129 zł / Sukienka Topshop Boutique, ok. 640 zł

Długość – mini, midi czy maxi?

Studniówki coraz częściej organizuje się poza szkołą, więc długość mini weszła już do kanonu. Ale unikaj jej, jeśli na balu nie chcesz wyglądać jak na imprezie klubowej. To jednak impreza szkolna. Midi będzie doskonałym wyborem, jeśli chcesz pokazać zgrabne nogi w zabójczych szpilkach. Zastanów się nad długością maxi – studniówka to jedna z bardzo rzadkich okazji, kiedy możesz wystąpić w roli eleganckiej damy w długiej sukni!

Sukienka jedwabna Bohoboco, 790 zł / Suknia Rina Cossack, 1960 zł, shwrm.pl