Galeria stylizacji z Paris Fashion Week zachwyca co sezon. Podobnie jak konta Francuzek, które z zapałem komponują swoje stylizacje jednocześnie utrzymując efekt "je ne sais quoi". Liczba artykułów, analiz, książek, programów, fanpage'y, filmów i piosenek poświęconych fenomenowi paryżanek to tylko potwierdzenie tego, że styl mieszkanek francuskiej stolicy nieustannie fascynuje. Co nas do niego tak przyciąga? Chyba po prostu to, że paryżanki mają w sobie luz i akceptują same siebie w pełni, w modzie czerpią z klasyki, a w urodzie - z rozwiązań własnych matek. Nie robią nic na siłę, a trendy (bez względu na obszar) traktują bardzo swobodnie. Wokół ich wyglądu obrosło wiele mitów i legend, stąd niełatwo o klisze - beret, top w paski, wiklinowy koszyk... Czy są bliskie prawdy? Nie zawsze, chociaż część paryskich kobiet rzeczywiście się tak nosi i nosiło, co tylko potwierdzają popkulturowe produkcje filmowe czy stare zdjęcia. 

Ta jedna rzecz łączy wszystkie stylizacje francuskich influencerek. Założymy się, że od lat masz podobną w swojej szkatułce na biżuterię>>

Rzeczywistość jest jednak o wiele ciekawsza niż tylko przykłady kilku modowych trików, które stosują paryżanki czy wybrane francuskie elementy garderoby, które najczęściej pojawiają się w nadsekwańskich szafach. Przy okazji wszyscy mamy coraz większą świadomość tego, że Instagram to tylko wycinek rzeczywistości, a zdjęcia street style z największych tygodni mody przedstawiają w większości stylizacje, które powstały po to, by zwrócić na siebie uwagę fotografów.

Poznanie prawdziwego stylu i sposobu, w jaki ubierają się kobiety w Paryżu, kiedy nikt nie celuje w nie obiektywem aparatu, jest więc intrygujące i pożądane.

Stąd właśnie zamysł instagramowego konta Parisiens in Paris @parisiensinparis, które spontanicznie i anonimowo wyłapuje na ulicy autentyczny styl mieszkanek francuskiej stolicy.  A ten jest... niedoskonały, intrygujący, bez oznaczania marek i tagowania profili osób na Instagramie. Często są to zdjęcia "od tyłu", bez twarzy, nawet odrobinę rozmazane i zwykle publikowane w czasie rzeczywistym. Każdy z postów, publikowanych na @parisiensinparis, budzi ogromne emocje i zalewany jest komentarzami pełnymi zachwytu. Nic dziwnego - dziś pragniemy autentyczności jak nigdy dotąd. Zgadza się z tym ponad 555 tysięcy osób, które obserwują już popularne konto (a ta liczba stale rośnie).

Bluzka w paski – francuski klasyk, który musisz mieć w szafie. Jak ją nosić? Inspiracje z paryskich ulic>>

PS Trendy, które są rzeczywiście w użyciu? Błękitne dżinsy vintage, luźne trencze w kolorze kawy z mlekiem, jasne sneakersy i trampki, apaszki oraz minimalistyczne pojemne torebki na ramię. Zresztą zobaczcie sami. Kilka kadrów z Parisiens in Paris dodałyśmy do naszej galerii.

Francuska influencerka skomentowała stereotypy z "Emily in Paris". "Sąsiedzi się ze sobą nie przyjaźnią i bardzo rzadko jednym z nich jest taki Gabriel">>