Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Nie wyobrażamy sobie wakacji bez kąpieli słonecznych, które nadają naszemu ciału piękną, brązową opaleniznę. W jaki sposób ją uzyskać? Poznajcie 5 sposobów, które pomogą Wam się opalić nie tylko szybko, ale i bezpiecznie!

1) Zacznij od peelingu

Kilka dni przed wyjazdem na wyczekiwany urlop, zorganizuj domowe SPA. Niezwykle ważne jest, aby zrobić peeling całego ciała, tak aby pozbyć się starego naskórka i pobudzić mikrokrążenie. Dzięki temu skóra nie będzie się łuszczyć, a Ty osiągniesz równomierną opaleniznę. Podsumowując: zanim zaczniesz spełniać marzenie o brązowej opaleniźnie, potraktuj swoje ciało gruboziarnistym peelingiem z cukrem, kawą lub solą.

2) Nawilżanie skóry

Nie zapominaj odpowiednio zadbać o skórę tuż po opalaniu. Wybór odpowiedniej emulsji po kąpieli słonecznej sprawi, że kolor Twojej opalenizny nabierze głębi i naturalnego glow. Postaw na produkty zawierające przede wszystkim masło shea i masło kakaowe — są bogate w antyoksydanty i odpowiednio pobudzają komórki skóry.

3) Nawilżanie od wewnątrz

Tę zasadę stosuj(emy) przez cały rok. Niezależnie od tego czy jesteśmy przed, czy po opalaniu — nawadniamy organizm. Słońce naraża ciało zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, dlatego pamiętaj, aby każdego dnia dostarczać organizmowi ok. 2 litrów wody.

4) Miejsce ma znaczenie

Jeśli chcesz szybciej się opalić, wybierz miejsce zlokalizowane jak najbliżej wody. Pamiętaj, że do 2,5 m głębokości promieniowanie jest równie silne, jak na lądzie. Woda przyciąga promienie słoneczne jak magnes, a Twoja skóra szybciej zyska pożądaną opaleniznę.

5) Ochrona ciałą

Last but not least — ochrona UV. Wybierz balsam z filtrem SPF 15, a najlepiej SPF 30 - aby nie dopuścić do poparzenia skóry. Aplikację filtru należy powtarzeć co 2 godziny oraz po każdym kontakcie ciała z wodą. Kremy możesz łączyć z innymi produktami np. z olejem kokosowym. Dzięki niemu Twoja skóra zyska naturalną opaleniznę bez podrażnień i zapach egzotycznych wakacji.