Ilość światła wpływa na nasz nastrój. W końcu to podczas długich, wiosenno-letnich dni i krótkich nocy wszystko jest prostsze i przyjemniejsze. Możemy przedłużyć ten czas dzięki oświetleniu dostosowanym do naszych indywidualnych potrzeb i sprawić, by w naszym domu panowało wieczne lato. Jest to możliwe dzięki inteligentnemu oświetlaniu, które pozawala nam wpływać nie tylko na nastrój, ale również na poziom koncentracji, wydajność organizmu oraz ułatwia stworzenie odpowiedniego nastroju.

Wpływ światła na nasz organizm

Przy chłodnym, intensywnym świetle porannym jesteśmy zaprogramowani do intensywnej pracy. Wraz z upływem dnia zmienia się ilość i barwa światła, wydłuża się nasz czas reakcji i spada poziom koncentracji. Około godziny 14, barwa powoli ociepla się, aby przygotować nas do wieczornego relaksu i odpoczynku. Tak było kiedyś. Teraz nie jesteśmy już zdani na słoneczną pogodę lub jej brak.

Nastrój, samopoczucie oraz wydajność organizmu możesz poprawiać za pomocą odpowiedniego oświetlenia w domu. System inteligentnego oświetlenia WiZ umożliwia imitowanie dobowego cyklu naturalnego światła słonecznego, aby polepszyć komfort pracy i odpoczynku.

Inteligentne oświetlenie — kontroluj oświetlenie w domu za pomocą smartfona

Aktualnie dom nie pełni już tylko funkcji bezpiecznej przystani. Dla wielu z nas i naszych najbliższych domowe zacisze stało się również miejscem pracy i nauki. Dla lepszego samopoczucia i wydajności pracy, lepiej podzielić te dwie sfery życia. Gdy nie możemy zmienić miejsca, pomóc nam w tym może zmiana oświetlania. W zależności od sytuacji, jednym kliknięciem w aplikacji WiZ odmienisz atmosferę panującą w domu.  

Aby zadbać o higienę pracy w domu warto wytyczyć sobie granicę pomiędzy czasem pracy, a odpoczynku i relaksu. O godzinie 17, oderwij się od zawodowych obowiązków i znajdź chwilę dla siebie, zmień temperaturę światła na cieplejszą i poczuj jak Twoje ciało zaczyna pomału się odprężać. To czas, w którym zjesz posiłek z rodziną przy wspólnym stole, sięgniesz po ulubioną książkę, chwilę pomedytujesz lub weźmiesz ciepłą kąpiel. Gdy potrzebujesz odprężenia po ciężkim dniu, po prostu połóż się na kanapie i jednym kliknięciem w aplikacji wybierz tryb oświetlania las lub komfort domowy i daj sobie odpocząć. Jeśli chcesz poczytać książkę i wypić gorącą herbatę pod ciepłym kocem zmień barwę światła na ciepłą białą i zanurz się w ulubionej lekturze. Wyobrażasz sobie przyjemniejszy koniec dnia niż gorąca, odprężająca kąpiel? W aplikacji WiZ możesz wybrać opcję imitującą ogień żarzący się w kominku, która sprawi, że już nigdy nie będziesz chciała opuszczać swojej wanny. 

A może przygotowujesz się do wieczoru spędzanego sam na sam z ukochaną osobą? Budowanie intymnej atmosfery nigdy nie było prostsze. Aby otrzymać blask świec nie potrzebujesz zapałek, ani nawet… świec. Skorzystaj z efektu imitującego światło świec, włącz przyjemną muzykę i ciesz się tym wyjątkowym czasem. 
To właśnie w ciepłych „promieniach" powoli wyciszasz swój organizm, który przygotowuje się do snu. Odpowiednie światło nie tylko ułatwia zasypianie, ale również umożliwia łagodne budzenie się.   

Jak działa WiZ

Korzystanie z systemu inteligentnego oświetlenia WiZ jest intuicyjne i przez to bardzo proste. Wystarczy wkręcić nową żarówkę WiZ, pobrać aplikację mobilną o tej samej nazwie, która sama znajdzie nasze żarówki i już po chwili zacząć eksperymentować z oświetleniem. Gdy znajdziesz tryby dostosowane do twojego stylu życia, możesz zapisać je w aplikacji, aby jednym kliknięciem powrócić do ulubionych ustawień. Tryb dynamicznego oświetlenia pozwala też zmieniać kolory, aby malować ściany w ulubione odcienie za pomocą światła. Nie potrzebujesz remontu by zmienić przestrzeń w swoim domu, gdy tylko tego potrzebujesz.

Jeśli nie chcesz instalować aplikacji, drugą opcją jest pilot WiZmote, który umożliwia jeszcze prostsze sterowanie oświetleniem i konfigurowanie niestandardowych, ulubionych trybów dla każdego pomieszczenia. Trzecia opcja obsługi WiZ to asystent głosowy: Amazon Alexa, Google Home lub Siri.

WiZ to pierwszy krok w stronę przyszłości, gdzie sterowanie światłem będzie bezprzewodowe. Odpowiednie światło dostosowane do chwil i stylu życia poprawi komfort pracy i odpoczynku w domu oraz umożliwi budowanie unikatowej atmosfery.

Żarówki WiZ znajdziesz na półkach z oświetleniem LED w następujących sklepach: Carrefour, Selgros, Auchan, E.Leclerc, Leroy Merlin oraz w wybranych specjalistycznych sklepach oświetleniowych. 

Więcej informacji o systemie WiZ znajdziesz na stronie: https://www.wizconnected.com/pl-PL