Film to historia miłosna dziennikarki Andie Anderson i Bena Barry'ego, którzy wplątują się w interesowną relację. Ona ma za zadanie napisać artykuł o tym, jak w półtora tygodnia rozkochuje w sobie chłopaka i sprawia, że on ją zostawia, on z kolei założył się z własnym szefem, że jego kolejny związek będzie dłuższych od dotychczasowych przelotnych znajomości. Produkcja z 2003 roku, którą wyreżyserował Donald Petrie, była prawdziwym kinowym hitem, a duet McConaughey/Hudson (mimo kolejnych, ambitniejszych ról aktorów) na stałe wpisał się do kanonu komedii romantycznych. Do dziś, szczególnie w Stanach, wraca się do tego filmu równie często, co do "Notting Hill" czy serialu "Przyjaciele". 

Dzisiejsze kino kocha powroty do przeszłości i odświeżanie sprawdzonych formuł, dlatego historia miłosnego zakładu ma wrócić. Już niedługo zobaczymy "Jak stracić chłopaka w 10 dni" w formie serialu. 

Kim z serialu przyjaciele jesteś? Rozwiąż quiz>>

"Jak stracić chłopaka w 10 dni" - serial

Zastanawiacie się, kiedy premiera serialu i kto w nim zagra? Póki co informacje na temat nowej wersji "Jak stracić chłopaka w 10 dni" są nieliczne: wiadomo, że rebootem zajmie się platforma streamingowa Quibi, a scenariusz stworzy Guy Branum (możecie go kojarzyć m.in. z "Awkward" i "The Mindy Project"). O planowanym tytule, dacie premiery czy obsadzie jeszcze nic nie wiadomo, ale liczymy na to, że ekipa produkcyjna zaangażuje również odtwórców oryginalnych ról. 

Zmieni się natomiast odrobinę fabuła historii - twórcy osadzą ją w czasach współczesnych, a głównymi bohaterami zostaną kierownik ds. reklamy i felietonistka, którzy będą chcieli sobie udowodnić, że potrafią żyć w monogamii. Jak można się spodziewać, to wcale nie będzie dla nich takie proste.