Czarno-białe

Spotlight/Launchmetrics

Kombinacja stara jak świat, ale ciągle reinterpretowana na nowo. Czarny i biały, zestaw odporny na mikrotrendy i zmianę sezonów, jest duetem nieśmiertelnym jak yin i yang. Może to przesyt Barbiecore, ale na zwykle tryskających kolorem ulicach Londynu tym razem to monochromatyczne stylizacje najbardziej rzucały się w oczy.

Preppy

Spotlight/Launchmetrics

Myślałby kto, że w kraju, w którym obowiązują mundurki szkolne aż do pełnoletności, nikt nie będzie tęsknił za lookiem uczennicy. A jednak! Spódniczki z zakładkami, mokasyny z białymi skarpetkami, a nawet krawaty do koszuli - akademickie stylizacje okazują się być jednym z ulubionych trendów w Londynie (chociaż często w nieco zbuntowanej wersji).

Kreatywny dżins

Spotlight/Launchmetrics

To chyba najwdzięczniejsza z tkanin dla tych, którzy lubią personalizować swoje ubrania samodzielnie. W tym sezonie dżins stał się płótnem dla wyrażania siebie, a to, co kiedyś uznawano za faux pas - na przykład denimowy total look - teraz jest po prostu pełnym zaangażowaniem w koncepcję.

Dziewczyńskość

Spotlight/Launchmetrics

Jeśli tak jak my jesteście chronicznie online, to na pewno już to zauważyłyście: od kilku miesięcy popkulturą rządzą dziewczyny. Po pracy nie jemy obiadu, tylko „girl dinner”, budżetowanie małych przyjemności to „girl math”, film o Barbie dalej odbija się echem, a świat mody (z Simone Rocha na czele) skrzętnie to odzwierciedla. Wstążki we włosach, baletowe spódniczki, kwiatki i kokardki – czas przytulić wszystkie rzeczy, które kochałyśmy jako małe dziewczynki, a z których kazano nam „wyrosnąć”.

Kaszkiet inaczej

Spotlight/Launchmetrics

Na spektrum trendów mieści się zdecydowanie bliżej „mikro” niż „makro”, ale nie da się go pominąć. Biorąc pod uwagę, że wakacyjne temperatury dalej mają się dobrze, moda na kaszkiety Kangol noszone tył naprzód dopiero nabiera rozpędu. Spodziewamy się, że stanie się hitem równym beanie w 2013 albo beretom w 2017.