Magia Wicca zakłada, że za pomocą zaklęć możemy wpłynąć na swój los – otoczyć się ochroną, przyciągnąć szczęście lub sprawić, że siły przyrody podzielą się z nami swoją mocą. Niektóre z zaklęć są trudniejsze, inne jednak na tyle nieskomplikowane, że bez problemu sprostają im nawet początkujące wiedźmy.

Czym są zaklęcia?

Zaklęcia wypowiadane są podczas przeprowadzania rytuałów czy obrzędów. Zawierają w sobie cel, dla którego odprawiamy czary.

Bardzo często zaklęcia formułowane są w trybie dokonanym – zwykle zakłada się, że już otrzymaliśmy to, o co dopiero prosimy. Takie nastawienie sprawia, że skutecznie przyciągamy energię wszechświata, dlatego bardzo często zaklęcia zawierają w sobie podziękowania za to, co dopiero chcemy uzyskać.

Można korzystać zarówno z gotowych zaklęć, jak i sformułować swoje własne. Jednak, nawet zaklęcia cieszące się największą popularnością, nie zagwarantują, że rytuał okaże się skuteczny – zanim przejdziemy do rzucania zaklęć, warto zapoznać się z kilkoma zaleceniami.

1. Wyznacz cel

Podstawowym krokiem w rzucaniu zaklęć jest precyzyjne określenie celu. Zanim przejdziesz do rytuału, zastanów się, co chcesz osiągnąć, czego pragniesz i dlaczego zależy ci na rzuceniu zaklęcia. Jeśli nie określisz celu, nie tylko narazisz się na niepowodzenie – dodatkowo możesz sprawić, że magiczna siła zadziała nie do końca w taki sposób, w jaki tego chciałaś.

Tylko konkretnie, precyzyjnie sformułowane zaklęcia mają szansę zadziałać. Co więcej, pamiętaj, żeby nie obierać takich celów, które są zbyt wygórowane lub wymagające. Paranie się z olbrzymią mocą magiczną może okazać się niezbyt dobrym pomysłem, zwłaszcza dla początkujących wiedźm. Postaraj się, aby cel, który obierzesz, nie okazał się dla nikogo krzywdzący – biała magia ukierunkowana jest na czynienie dobra i ma czyste intencje.

2. Określ swoje intencje

Nie bez powodu poleca się przede wszystkim zaklęcia białej magii, rzucane w dobrej wierze. Zrezygnuj z czarów, które mają na celu skrzywdzenie kogoś lub siebie samej. Zanim przejdziesz do magicznych rytuałów, zastanów się, z jakimi intencjami przeprowadzasz obrzędy.

Weź pod uwagę konsekwencje i następstwa wydarzeń. Nie zapominaj o tym, że zaklęcia powinno rzucać się w zgodzie ze sobą – pamiętaj o zasadach etycznych.

Tą zasadę powinny wziąć sobie do serca przede wszystkim osoby, które zastanawiają się, jak rzucić zaklęcie miłosne. Zdecydowanie przestrzega się przed zaklęciami i rytuałami miłosnymi, które odprawiane są wbrew woli drugiej osoby. „Spętanie” miłością kogoś, kto nie chce jej odwzajemniać, nie jest dobrym pomysłem i może sprawić, że magiczna moc zadziała na twoją niekorzyść. Lepiej nie ryzykować!

3. Zdecyduj się na odpowiedni czas

Skuteczność wielu zaklęć jest zależna od tego, w jakim terminie się je odprawia. Nie tylko zaklęcia na pełnię Księżyca wymagają odprawiania w określonym czasie. Okazuje się, że fazy Księżyca czy układ gwiazd wpływają na skuteczność wielu rytuałów. Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę dni tygodnia – każdy z dni przypisany jest innej planecie, a ich moc i wibracje wpływają na efektywność konkretnych czarów.

  • Niedziela – Słońce – zaklęcia ochronne, oczyszczające, przynoszące spokój i równowagę
  • Poniedziałek – Księżyc – zaklęcia na bogactwo i dobrobyt, czary związane z finansami
  • Wtorek – Mars – zaklęcia miłosne
  • Środa – Merkury – zaklęcia na zdobywanie wiedzy, odnajdowanie przedmiotów
  • Czwartek – Jowisz – zaklęcie na szczęście i podróże
  • Piątek – Wenus – zaklęcia miłosne, związane z namiętnością, pasją, nawiązywaniem więzi
  • Sobota – Saturn – zaklęcia odłączenia i odcięcia

Nie chodzi jednak jedynie o to, aby odprawiać magiczne rytuały w terminie najbardziej im sprzyjającym. Istotne jest także to, czy jesteś obecnie w momencie swojego życia, który sprzyja paraniu się magią. Nawet jeśli Księżyc jest w pełni, zrezygnuj z rzucania zaklęcia, jeśli nie czujesz się na to gotowa.

4. Wybierz lub sformułuj zaklęcie

Niezbędny krok, jednak wiele osób poświęca mu zdecydowanie za mało czasu i uwagi. Nie zawsze gotowe zaklęcia – na przykład zawarte w książkach o wicca – sprawdzą ci się najlepiej. Jeśli twoje życzenie jest specyficzne, ułóż zaklęcie samodzielnie. Pamiętaj wówczas o kilku zaleceniach:

  • zajmij się układaniem zaklęcia zanim przejdziesz do rytuału – nie poleca się wymyślania zaklęć na poczekaniu, pod presją czasu
  • postaraj się, aby zaklęcie było tak precyzyjne, jak tylko to możliwe
  • wybierz proste i krótkie formuły – unikaj nadmiernej komplikacji
  • zaklęcia nie muszą się rymować – jeśli rymowanie przysparza ci trudności, po prostu z niego zrezygnuj
  • podczas układania zaklęcia pamiętaj o tym, co jest twoim głównym celem
  • w swoim zaklęciu możesz zwrócić się do bóstwa, natury, żywiołu lub innego centrum energii

5. Zorganizuj odpowiednią przestrzeń

Wiesz już, jak rzucać zaklęcia? Czas na wybranie miejsca, w którym odprawisz magiczny rytuał. Nie jest to bez znaczenia – przestrzeń ma wpływ na przebieg całego obrzędu.

Może się wydawać, że nie jest to istotne, tymczasem przyjazna przestrzeń może zwiększyć efektywność zaklęcia, które rzucasz. I odwrotnie, pomieszczenie wypełnione niesprzyjającą energią, zadziała na twoją niekorzyść.

Przede wszystkim, wybierz takie miejsce, w którym będziesz miała ciszę i spokój. Nikt nie powinien ci przeszkadzać, przerywać, ani dekoncentrować. Aby zaklęcie okazało się skuteczne, musisz być w pełni skupiona – nawet dźwięki dochodzące z innych pomieszczeń sprawiać, że trudno będzie zachować pełne skupienie. Dobrym pomysłem będzie rzucanie zaklęć, gdy nikogo nie ma w domu.

Inną możliwością jest odprawianie magicznych rytuałów na łonie natury. Świeże powietrze może sprawić, że łatwiej będzie ci się odprężyć, a bliski kontakt z przyrodą pomoże w uzyskaniu wsparcia od Matki Ziemi. Podobnie zadziałają magiczne zioła oraz inne dodatkowe akcesoria, wzmacniające działanie zaklęć.