Uzdrawiająca moc natury 

Pozytywne działanie natury na człowieka i potrzebę wewnętrznego kontaktu z nią głosił już Hipokrates. Filozof mawiał "Lekarz leczy, natura uzdrawia". W tamtych czasach utrzymanie kontaktu z naturą było znacznie prostsze. Współcześnie natłok informacji i obowiązków, szybki rozwój nowych technologii oraz ogromna liczba bodźców docierająca do nas z każdej strony, codziennie, sprawiają, że coraz trudniej jest znaleźć nam optymalną drogę, która pomoże nam osiągnąć harmonię w życiu. Najprostszym i najprzyjemniejszym sposobem na to wciąż pozostaje kontakt z naturą. Nie bez powodu w każdy weekend chcemy uciec za miasto, by pospacerować wśród drzew czy usiąść z książką nad jeziorem. Ci, którzy nie mają takich możliwości i zostają w miejskiej dżungli, urządzają ogródek warzywny na balkonie, a pokoje zapełniają zieloną roślinnością.

Nawet odrobina natury sprawia, że możemy poczuć się w pełni sobą. Nabieramy energii, przywracamy pozytywne myślenie oraz otwieramy się na otaczający nas świat.

Powrót do natury to ostatnio jeden z najważniejszych trendów, i nie chodzi w nim tylko o bycie eko. Nigdy nie byliśmy tak daleko od natury, jak teraz - właśnie z tego powodu w Polsce powstało niedawno pierwsze Centrum Terapii Lasem. Można tam skorzystać z zabiegu Kąpieli Leśnej, który polega na specyficznym rodzaju przebywania w lesie. Wysoki poziom tlenu, czyste powietrze i naturalne związki chemiczne roślin pobudzają wszystkie zmysły i pozytywnie wpływają na układ odpornościowy, który podczas przebywania w mieście ciągle atakowany jest przez zanieczyszczenia.

Nie zawsze mamy jednak czas na dalekie wycieczki, tym bardziej w godzinach pracy. W tym czasie jednak wciąż możemy korzystać z różnych sposobów pozostawania w kontakcie z naturą. Każdą przerwę warto wykorzystywać na kilkuminutowy spacer. Chwila spędzona na świeżym powietrzu przyniesie Twojemu organizmowi natychmiastową ulgę. Wyjdź z biurowca i poobserwuj ptaki, zażyj szybkiej kąpieli słonecznej, która napełni Cię naturalną witaminą D. Najważniejsze jest to, aby wypracować sobie nawyki powtarzania czynności zbliżających nas do natury w trakcie pracy. Kilka dni takich praktyk wystarczy, żeby odzyskać równowagę pomiędzy naturą, a biurowym światem i poczuć wewnętrzną harmonię. 

Odrobina natury w samym sercu miasta

W największych miastach w Polsce ruszyła kampania marki Palmolive „Poczuj się w pełni sobą”, której celem jest wprowadzenie elementu natury do przestrzeni miejskiej.

O balans pomiędzy codziennym pośpiechem, a podróżą w głąb siebie zadbają niesamowite murale z żywą roślinnością. Na przystankach autobusowych pojawiły się plakaty oraz reklamy pokryte chrobotkiem reniferowym.

Miejskie umiejscowienie roślin sprawia, że w codziennym pędzie ludzie mogą odnaleźć odrobinę natury i spokoju, nawet czekając na przystanku autobusowym w drodze do pracy. Dodatkowo takie roślinne murale nie tylko wnoszą naturę do miejskiego życia, ale też oczyszczają powietrze, szczególnie teraz, gdy poziom smogu wzrasta wraz z ogrzewaniem. Murale wykonane są z wykorzystaniem specjalnej farby, która poprzez proces fotokatalizy oczyszcza powietrze.

Badania udowodniły, że odrobina natury w codziennym życiu pomaga nam odzyskać balans, spokój. Pozwala nabrać energii i przywrócić pozytywne nastawienie do życia. Wycieczka w góry czy nad jezioro są idealną okazją do zbliżenia się do natury, jednak na co dzień mało realną. Na szczęście istnieją sposoby, które wymagają mniej czasu, a wnoszą w życie namiastkę natury. Zamiast pokonywać całą drogę autobusem wystarczy wysiąść przystanek wcześniej i przeznaczyć chwilę na spacer - pooddychać świeżym, rześkim powietrzem i pobyć sam na sam ze sobą. Możesz poświęcić kilka minut codziennie na pielęgnację roślin w domu lub w ogródku. Świetną opcją jest także kilkunastominutowy bieg czy spacer po parku lub lesie. Czasem, gdy nie ma już czasu na nic wystarczy jedynie... prysznic z inspirowanymi naturą żelami Palmolive Naturals! Dbając o siebie i harmonię ze światem, łatwiej nam będzie stawić czoła kolejnemu dniu i odetchnąć w poczuciu zgody z samym sobą.

Jeśli chcecie obejrzeć instalacje od marki Palmolive, murale znajdziecie w trzech lokalizacjach: Warszawa (ul. Parkingowa 1), Warszawa Rondo ONZ i Kraków (ul. Zwierzyniecka 22).