Mieszkanki Paryża i Seulu słyną z bezbłędnych grzywek, które naśladują dziewczyny z całego świata. Ich sekret? Obcinają je same. Dlatego ich fryzury mają właściwy sobie, naturalny urok. Nie starają się być perfekcyjne, ale stosują techniki, które sprawiają, że grzywka sama dobrze się układa. Z ich znajomością nie zrobisz sobie krzywdy domowymi nożyczkami.

Jak obciąć grzywkę z przedziałkiem na środku w stylu Brigitte Bardot?

Getty Images

Curtain bangs, czyli frywolna grzywka z przedziałkiem na środku rozchodząca się na boki, to klasyczny składnik nonszalankiego looku w stylu Francuzek. Rozsławiła ją Brigitte Bardot, której stylowe wybory nigdy nie wyszły z mody i cyklicznie powracają na ulice i wybiegi. Współcześnie curtain bangs noszą ją Alexa Chung, najbardziej francuska Brytyjka od czasów Jane Birkin, ikona parisian chic Jeanne Damas i słynna francuska wizażystka Violette.

Getty Images

Getty Images

Jak obciąć grzywkę z przedziałkiem na środku? Wyjaśnia to Violette w swoim tutorialu na YouTube. Ważne: grzywkę tnij na sucho, nigdy na mokro – w przeciwnym razie po wysuszeniu może źle się układać.

Oto instrukcja krok po kroku:

1. Przygotuj małe nożyczki do paznokci z zagiętą końcówką.

2. Podziel grzywkę na dwie sekcje, wyznaczając przedziałek na środku.

3. Chwyć jedną sekcję między palec środkowy oraz wskazujący i ostrożnie, trzymając nożyczki pod kątem 45 stopni, samą końcówką obcinaj grzywkę od środka do zewnątrz. Włosy bliżej środka czoła obetnij krócej, a te układające się na zewnątrz pozostaw dłuższe.

4. Środek grzywki obetnij najkrócej trzymając nożyczki pionowo. Dzięki temu uzyskasz efekt naturalnie wycieniowanych włosów.

5. Na koniec złap między dwa palce całą grzywkę i sprawdź, czy pojedyncze włoski nie odstają. Zrób ewentualne poprawki.

Aby uzyskać na włosach lekkie, niedbałe fale, jakie noszą Francuzki, sięgnij po spray dający efekt beach waves – Violette używa ulubionego kosmetyku kalifornijskich surferek OUAI Wave Spray. Spryskaj nim włosy na długości po czym lekko wgnieć. Zwiń włosy w rulon i zrób niski koczek. Odczekaj kilka minut (przez ten czas możesz zrobić makijaż), następnie rozplącz kok i przeczesz włosy palcami.

Wykończ fryzurę spryskując włosy odżywką bez spłukiwania, która sprawi, że włosy będą się błyszczeć. Violette poleca Sachajuan Leave-In Conditioner, ale ponieważ jest trudno dostępny w Polsce, możesz zamienić go na Kevin Murphy Staying Alive albo Ikoo Anti Frizz zapobiegający puszeniu się kosmyków.

Zobacz też: Fryzury w stylu paryżanek - modne cięcia i koloryzacje

Jak obciąć „rzadką” grzywkę w stylu Koreanek?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Leean (@suzuln) Gru 17, 2019 o 7:38 PST

Koreanki dążące do ideału ulzzang girl, czyli naturalnej dziewczyny z perfekcyjną cerą i włosami, obcinają grzywkę w półokrąg, aby sięgała do wysokości oczu. To tak zwana see-through bangs, która jest dość rzadka, dzięki czemu widać przez nią czoło i brwi. Azjatki, podobnie jak Francuzki, zostawiają boki grzywki nieco dłuższe – w ten sposób fryzura nabiera harmonii i naturalnie się układa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@u.b1n) Mar 15, 2020 o 8:40 PDT

Swój sposób na samodzielne obcięcie see-through bangs pokazała na YouTube azjatycka influencerka Leean. Instrukcję przeczytacie poniżej.

1. Wydziel grzywkę z włosów – nie powinno ich być zbyt dużo, aby grzywka nie wydawała się ciężka i zbyt geometryczna; efekt ma być lekki i naturalny. Leean robi w tym celu przedziałki układające się w trójkąt, którego wierzchołek zaczyna się na czubku głowy.

2. Podziel grzywkę na trzy równe sekcje – skrajne odłóż na boki i pozostaw tylko środkowe pasmo.

3. Trzymając środkową część grzywki między palcem wskazującym a środkowym, stopniowo obcinaj włosy trzymając nożyczki poziomo. Tnij etapami, po kilka milimetrów, aż pasmo osiągnie pożądaną długość. Nie ciągnij włosów mocno do dołu, bo po obcięciu grzywka będzie krótsza.

4.  Rozczesz środek i jeden bok grzywki szczotką. Złap je razem i boczną część dotnij pod skosem, żeby razem ze środkiem stworzyły łagodny łuk. Powtórz to samo na drugą stronę.

5. Na koniec delikatnie pocieniuj grzywkę trzymając nożyczki pionowo.

6. Żeby grzywka nie była płaska, zakręć ją na wałek i podsusz ciepłym strumieniem suszarki. Dzięki temu lekko się uniesie i dodasz jej objętości.

Zobacz też: Jak zrobić naturalne fale na włosach? 3 sposoby