Ten stylizacyjny detox dobrze zrobił mi na głowę ale już wystarczy!  Zatęskniłam za swoimi ulubionymi ubraniami i zaczęłam zastanawiać się jak połączyć komfort z czymś, co do tej pory stanowiło bazę moich codziennych stylizacji, a że z bluzami nie chciałam zrywać tak udanej relacji, postanowiłam potraktować je jako bazę i zmiksować po kolei z tym, co zawsze lubiłam. Nie jest to nic odkrywczego, niektórzy noszą się tak od lat ale dla mnie, fanki sukienek i elegancji traktowanej z przymrużeniem oka jest to zupełna nowość!

Bluza HIBOU, fot. Damian Deja

Jak nosić szarą bluzę? STYLIZACJA #1

fot. Damian Deja

Oczywiście, że wiem, że to szalone! Kto chodzi w garniturze po domu! Ale zastanawiając się głębiej: dlaczego by nie? Jeśli ma się kurzyć na wieszaku a my przez najbliższe kilka miesięcy mamy wzdychać do spektakularnych wyjść sprzyjającym temu outfitowi dlaczego nie zrobić by mu wybiegu we własnych czterech kątach. Choćbym miała przejść tylko z salonu do kuchni, dzisiaj zrobię to właśnie w garniturze. Zaparzę w nim kawę, odpalę komputer, rozłożę notatki – trochę prywatne biuro ale nadal w domowej bluzie. Wiecie jakie to wygodne? Moim faworytem są kroje „oversize” niczym z lat 90. Uwielbiam kolory ale w połączeniu z szarością bluzy wybieram marynarkę i spodnie w tych samych odcieniach, by nie zaburzać wizualnej harmonii. Połączenie dwóch zupełnie różnych materiałów jest już dla mnie wystarczającym kontrastem w tym zestawieniu. Na koniec odrobina złota – naszyjnik z medalionem chowa się pod kapturem ale ulubione, złote pierścienie idealnie rozświetlają całość.

Jak nosić szarą bluzę? STYLIZACJA #2

fot. Damian Deja

Na sukienki mam przeznaczoną oddzielną szafę - całą zimę czekałam z niecierpliwością, by w końcu zacząć je nosić! Wprawdzie po domu to nie to samo co po ulicy rozświetlanej promieniami wiosennego słońca ale dla ich prawdziwych miłośniczek pokojowe przestrzenie nie są żadną przeszkodą.

Do bluzy wybieram zazwyczaj te, które mają kontrastujący kolor albo odznaczają się charakterystycznym printem. Jest wiosna, więc oczywiste jest to, że kwiaty są w tym momencie ich głównym tematem. Niezależnie od tego jaką długość ma sama sukienka, w tym zestawieniu kwieciste wzory niczym z kolekcji Erdem czy Dries van Noten dodają prostej dresówce sporej dawki kobiecości.

Jak nosić szarą bluzę? STYLIZACJA #3

fot. Damian Deja

Trochę wersja weekendowa, trochę do sklepu po bułki. Moja nowonabyta, jeansowa kurtka w stylu Isabel Marant dzięki obszernemu krojowi idealnie mieści pod sobą mięsistą bluzę z kapturem, którą do tej stylizacji wciskam do jeansów z wysokim stanem. Kiedy muszę wyskoczyć na szybkie zakupy całości towarzyszy kapelusz – czymś muszę przełamać denimowo-dresowy look, a dzięki niemu mogę poczuć się trochę jak na ulicach Paryża - zastanawiając się dłużej, faktycznie nosiłam go najczęściej tam! Czas to zmienić.

Ubrania i dodatki ze stylizacji Mai: Bluza HIBOU,  garnitur AGGI, sukienka LANGNER, trampki VANS, kapelusz WHISTELS, jeansowa bomberka BERSHKA, spodnie LEVI’S