Gdzie się nakłada korektor? I jak go nałożyć, aby kosmetyk nie wszedł w zmarszczki? Zebraliśmy kilka wskazówek, dzięki którym maskowanie niedoskonałości stanie się dużo prostsze.

Jak dobrać korektor pod oczy?

Korektor to produkt dość wydajny – jest na tyle kryjący, że już niewielka ilość jest w stanie sobie poradzić z cieniami. Dlatego warto wziąć pod uwagę sprawdzone, polecane produkty – nawet z wyższej półki cenowej. Może się okazać, że jeden korektor posłuży ci na naprawdę długi czas.

Jaki kolor wybrać? Zazwyczaj sugeruje się, żeby sięgnąć po korektor jaśniejszy od podkładu o jeden odcień. Nie będzie to takie proste, zwłaszcza, jeśli korektor i podkład są z innej marki, spróbuj jednak wybrać nieco jaśniejszy produkt, żeby od razu rozświetlić skórę pod oczami. Jeśli zależy ci na promiennej skórze, sięgnij po rozświetlający korektor.

Rozświetlające korektory pod oczy

Jak nazwa sugeruje, głównych zadaniem takiego korektora jest rozświetlenie skóry. Oczywiście, produkt zakryje cienie, ale dodatkowo nada skórze blasku. Niektóre z rozświetlających produktów mają w składzie również składniki, które redukują obrzęki czy nawilżają przesuszoną skórę. Ten rodzaj korektora sprawdzi się osobom, które zmagają się z częstymi opuchnięciami i cieniami.

Kryjące korektory

Kryjące korektory przede wszystkim kamuflują – nie tylko cienie pod oczami, ale też ewentualne przebarwienia, niedoskonałości, rozszerzone naczynka. Można je nakładać na górną powiekę jako bazę pod cienie. Kamuflujących korektorów używa się także do zakrycia pryszczy.

Kolorowe korektory

Za ich pomocą można zakryć nawet najbardziej widoczne niedoskonałości. Trzeba jednak znać kilka zasad i wiedzieć, kiedy użyć jakiego koloru. Jeśli sięgniesz po nieodpowiedni korektor nie tylko nie zakryjesz cieni, ale możesz je dodatkowo uwypuklić.

 • Korektor różowy, łososiowy, brzoskwiniowy – najlepiej sprawdzi się w przypadku sińców pod oczami. Ciepłe tony zniwelują fioletowe zasinienia.
 • Korektor żółty – nakładaj go w przypadku mocno widocznych naczynek – doskonale je zakryje.
 • Korektor fioletowy – sprawdzi się w przypadku ziemistej, zmęczonej skóry.
 • Korektor zielony – najczęściej stosowany na trądzik, wypryski i rumieńce. Rzadziej stosowany pod oczami.

Cera trądzikowa to prawdziwe wyzwanie dla wizażystek – nakładanie podkładu i korektora może nie należeć do najłatwiejszych, dlatego w przypadku licznych wyprysków i zaczerwień zdecyduj się na zielony korektor.

Jak przygotować skórę pod oczami?

Nawet jeśli sięgniesz po najlepszy korektor i nałożysz go bezbłędnie, możesz nie osiągnąć upragnionego efektu, jeśli wcześniej nie przygotujesz odpowiednio skóry. Wizażystka Agnieszka Wereszczaka przypomina podstawową zasadę:

"Makijaż wygląda dobrze, jeżeli nasza skóra jest odpowiednio zadbana".

Dlatego warto postarać się odpowiednio oczyszczać cerę, nawilżać i tonizować. Zwłaszcza zaopiekuj się skórą wokół oczu, która jest wyjątkowo cienka i delikatna – to właśnie tutaj pojawią się pierwsze oznaki starzenia się.

Co zrobić tuż przed nałożeniem korektora? Przede wszystkim nałożyć krem nawilżający, którego używasz na co dzień. Sprawdzi się także krem pod oczy. Wklep produkt i odczekaj parę minut zanim przejdziesz do wykonywania makijażu.

Kolorowe (zielone, fioletowe, różowe) korektory nakłada się przed podkładem. Natomiast korektorów o odcieniach zbliżonych do koloru skóry używa się dopiero po nałożeniu podkładu. Kolejność nie jest bez znaczenia!

Jak nakładać korektor pod oczy?

Jak używać korektora pod oczy? Wprowadź w życie poniższe rady, a twój makijaż będzie stanie się efektowniejszy.

 1. Zanim przejdziesz do nakładania korektora, nałóż krem BB lub podkład. Dzięki temu koloryt skóry zostanie już w pewnym stopniu wyrównany. Odwrotna kolejność sprawiłaby, że znaczne część korektora starłaby się.
 2. Nałóż korektor za pomocą opuszków palca lub gąbeczki.
 3. Nakładanie zacznij od dołka łez, a następnie, mniejsze ilości produktu, dodawaj w dalszych częściach skóry. Nie nakładaj produktu tylko w miejscu, gdzie widoczne są cienie czy zasinienia. Spróbuj nałożyć korektor w kształcie odwróconego trójkąta – dzięki temu produkt nie będzie się odznaczał, a niedoskonałości zostaną dokładnie zakryte.
 4. Jeśli zależy ci na maksymalnym rozświetleniu spojrzenia, nałóż odrobinę korektora pod linią brwi oraz w pobliżu wewnętrznego kącika oka.
 5. Możesz pokryć korektorem całą górną powiekę, jeśli planujesz mocniejszy makijaż oka. Cienie będą wyglądać lepiej na wygładzonej skórze.
 6. Użyj naprawdę niewielkiej ilości produktu. Odrobina wystarczy, aby pokryć całą konieczną powierzchnie. Niestety, użycie większej ilości korektora nie sprawi, że krycie będzie lepsze – wręcz przeciwnie, korektor będzie wchodził w zmarszczki i podkreślał załamanie skóry.
 7. Produkt delikatnie wklepuj. Rozsmarowywanie korektora sprawi, że krycie korektora będzie dużo mniejsze, a kosmetyk zacznie gromadzić się w zmarszczkach.
 8. Gdy skończysz nakładać makijaż, sięgnij po chusteczkę higieniczną i przyłóż ją na skórę pokrytą korektorem. Chusteczka zbierze nadmiar produktu, dzięki czemu korektor nie będzie się odznaczał i przemieszczał.
 9. Nałóż puder – makijaż będzie wyglądał znacznie lepiej, a korektor zostanie utrwalony.

Częste błędy przy nakładaniu korektora pod oczy

Zebraliśmy kilka popularnych błędów popełnianych podczas nakładania korektora. Staraj się ich nie powtórzyć!

 1. Nieumiejętne korzystanie z kolorowych korektorów. Za ich pomocą można osiągnąć naprawdę świetne rezultaty, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób ich używać.
 2. Nakładanie korektora pod oczami w kształcie półksiężyca – to sprawia, że produkt odznacza się na twarzy i wręcz przyciąga wzrok do zakrytych cieni. Zawsze nakładaj korektor w kształcie mocno wyciągniętego trójkąta.
 3. Błędna kolejność. Najpierw nakłada się podkład pod oczy, potem korektor, a następnie puder. Tylko wówczas korektor ma szansę się wtopić i nie odznaczać. Pamiętaj, ze ta zasada nie dotyczy kolorowych korektorów – zielone, fioletowe czy różowe korektory nakłada się przed podkładem.
 4. Rozsmarowywanie korektora – kolejny popularny błąd. Wklepywaniem osiągniesz znacznie lepszy efekt.
 5. Nakładanie korektora bardzo blisko zewnętrznego kącika oka. Spróbuj nie używać zbyt dużo produktu w tym miejscu albo w ogóle zrezygnuj z wklepywania korektora tuż przy kąciku. Dlaczego? To właśnie tutaj najczęściej zbiera się produkt. Wchodzi w zmarszczki lub roluje się na skutek ciągłego mrugania.
 6. Wszystko robisz dobrze, a wciąż korektor wciąż wchodzi w załamania i podkreśla zmarszczki? Problemem może być puder. Spróbuj użyć innego produktu.

Podkład, korektor, puder i… bronzer – nie wystarczy wyrównać koloryt i zamaskować niedoskonałości. Dopiero wykończenie makijażu i odpowiednie konturowanie sprawi, że efekt będzie piorunujący. Sprawdź, jak nakładać bronzer, aby nie stworzyć nieestetycznych plam.

Dobre korektory pod oczy