Kosmetyki w służbie ekologii

Czy pielęgnacja może być proekologiczna? Marki coraz chętniej wybierają rozwiązania, które szanują naturę, a nawet jej pomagają. Od takich małych kroków, jak zmiana opakowań na te zero-waste i ograniczenie plastiku, po angażowanie się w duże inicjatywy na rzecz planety: świat beauty nigdy nie brał takiej odpowiedzialności za swoje działania jak dziś. Oczywiście - postawy tego typu wymagają od marek klienci, którzy świadomość i orientowanie się w obecnej sytuacji na świecie traktują jako "must have" na życie, a nie tylko jeden sezon. Największa zmiana stoi jednak za twórcami kosmetycznych brandów, bo to właśnie od nich zależy ostateczna decyzja i to oni kreują rynkowe trendy. 

Nikt otwarcie nie przyzna się do testowania na zwierzętach czy wybierania składników, które mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego. To jednak nie wszystko - marki, którym zależy na ochronie środowiska i dobru planety, dbają o spełnianie odpowiednich standardów i certyfikatów, tak jak w przypadku firmy Bandi, twórcy pierwszej profesjonalnej linii ekoceutyków.

"Wierzymy, że zmiany należy zaczynać od siebie i małymi korkami budować zaufanie i przyszłość pełną optymizmu" przyznają założycielki marki Bandi.

Chociaż eko-trend w świecie beauty wydaje się dość młody, to jednak marka już od początku swojego istnienia przywiązuje ogromną wagę do ochrony środowiska. Wszystko po to, by ich działania na pewno były odpowiedzialne i dobrze wpływały na świat, ale też dlatego, żeby klienci wiedzieli, że wybierając konkretny produkt dodatkowo mogą się do tego dobra przyczynić. Każde takie "odznaczenie" znajdziecie na słoiczku czy tubce kosmetyku, ale co jest istotne dla klientów i fanek kosmetyków w tym przypadku, to "umiejętność ich rozszyfrowywania". O co chodzi w tajemnych oznaczeniach na etykietach? Kiedy wiadomo, że marka jest na pewno dobra i fair wobec środowiska? 

Etykiety, certyfikaty, urodowe odznaczenia

Wspomniana już marka Bandi, która jest świetnym dowodem na to, że nawet kosmetyki mogą być jednocześnie przyjemne, pożyteczne i zaangażowane, jest brandem kosmetycznym na miarę i potrzeby XXI wieku oraz przoduje w kreowaniu trendu na ekologię w świecie beauty. Od lat konsekwentnie działa zgodnie z wytycznymi ISO14001 (Certyfikat Zarządzania Środowiskiem) oraz standardami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej) i to są dwie podstawowe cechy, na które warto zwrócić uwagę przy wybieraniu eko produktów. Drugi punkt to opakowania - większość opakowań wewnętrznych Bandi posiada EKO certyfikaty, marka do linii EcoFriendly Care wybierała BIODEGRADOWALNE surowce, a do tego stara się współpracować z lokalnymi usługodawcami i dostawcami. To też licencjonowany użytkownik znaku amerykańskiej organizacji People for the Ethical Treatment of Animals (popularnie znanej jako PETA), największej na świecie organizacji troszczącej się o prawa zwierząt. 

Za tymi certyfikatami idą konkretne fakty: kosmetyki nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego oraz są blisko w 100% pochodzenia naturalnego. Świetnie nadają się dla skóry wrażliwej, na której zresztą były przetestowane i są przyjazne dla kobiet w ciąży. To nie koniec: w linii EcoFriendly Care formuły w blisko 100% są biodegradowalne, a kosmetyki Bandi tworzy się w fabryce zaangażowanej w system odzysku i recyklingu opakowań. I, jak przyznają, wciąż szukają ekologicznych rozwiązań. 

Dodajmy, że Bandi to polska rodzinna firma, która od ponad 30 lat tworzy profesjonalne innowacyjne kosmetyki do gabinetów, a teraz może je kupić każdy.

Unikalne formuły z zastosowaniem składników aktywnych (zanim zdecydują się na wybór nowego, zawsze przechodzi on przez sito selekcji badawczo-naukowej) powstają w laboratorium, a główną zasadą panującą w firmie jest dotrzymywanie składanych obietnic. Bandi deklaruje, że dzięki ich kosmetykom świat będzie lepszy, a klientki marki będą używać przebadanych składników o udowodnionym działaniu. "Nie koloryzujemy! Jesteśmy ostrożni w obietnicach i uczciwie spełniamy składane deklaracje. Nie chcemy być najwięksi, chcemy budować firmę godną zaufania o bardzo dobrej opinii wśród odbiorców. Dlatego zawsze rzetelnie informujemy Cię o zaletach preparatów. Największą radość sprawia nam zaskakiwanie Cię jakością znacznie przewyższającą konkurencyjne ceny'" - tak właśnie brzmi filozofia Bandi. Gdyby tylko więcej było takich marek!

Zaintrygowały Was ekologiczne kosmetyki Bandi? Możecie je wygrać w naszym konkursie. Czeka na Was aż sto zestawów:

Proekologiczna pielęgnacja? Weź udział w konkursie Bandi - wygraj warsztaty w redakcji ELLE.pl i zestawy kosmetyków>>