W tym sezonie Converse sięgnęło po współczesne inspiracje. Za nowymi modelami Chucków 2-in-1 stoi Feng Chen Wang – chińska projektantka znana z zamiłowania do wielowymiarowych i przełomowych prac.

Converse x Feng Chen Wang – skóra zdjęta z miejskich ulic

Czy wiesz, że pierwsze buty sygnowane nazwiskiem Chucka Taylora pojawiły się na rynku już w 1922? Kiedy wydawało się, że widzieliśmy już wszystkie możliwe modele, Converse po raz kolejny zaskoczyło nas niekonwencjonalnym pomysłem. Marka zaprosiła do współpracy Feng Chen Wang, londynkę chińskiego pochodzenia, która postanowiła zaprojektować obuwie inspirowane fakturą i kolorystyką… betonu.

W ujęciu Feng najbardziej znane sneakery świata stały się futurystycznym manifestem. Projektantka dokonała dekonstrukcji klasycznego modelu Chuck 70. Przy pomocy ostrych cięć i warstwowego spojrzenia na formę stworzyła wyraziste buty dla miłośników miejskiego krajobrazu. Połączenie przewrotnej podeszwy i odważnych łączeń na cholewce dało efekt dwóch butów sklejonych w jeden, a skórzana tekstura oddała charakter nierównej i szorstkiej natury betonu. Na zapiętkach butów widnieje nazwisko uznanej projektantki. 

Limitowana kolekcja już dostępna w sklepie internetowym

Inspiracja betonem, surowym materiałem architektonicznym, który na dobre wpisał się w wielkomiejskie przestrzenie, została zaprezentowana w Nowym Jorku i Szanghaju. Goście pokazów „My Half” obejrzeli efekty pracy Feng w dwóch wersjach kolorystycznych: uniwersalnej szarości i kwarcowego różu.

Całą kolekcję znajdziecie w salonie Converse w warszawskich Złotych Tarasach, w sklepie internetowym converse.pl oraz u wybranych partnerów marki.