Tarot kojarzy nam się z wiedzą tajemną, którą mogą posiąść tylko nieliczni. Jednak karty tarota są dostępne dla każdego i nie ma przeszkód, by zacząć je stawiać. Trzeba przy tym pamiętać, że to narzędzie magiczne, które należy traktować poważnie. Zanim zakupisz swoją pierwszą talię, zastanów się, w jakich celach jej użyjesz. Wiele wróżbitek wyznaje, że tarot był dla nich jak powołanie. Pojawił się w ich życiu nieprzypadkowo i dał odczytać, jako dobry znak, by zacząć go praktykować. Zajmij się nim, jeśli to czujesz, ale nie rób tego pod presją chwilowego trendu, dla pieniędzy, lub zaimponowania innym. Codzienna praca z talią Tarota i słuchanie intuicji z czasem ułatwi ci wyjaśnianie symboli ukrytych w kartach. Tej wiedzy nie da się wykuć na pamięć. Analizuje się ją poprzez intuicję czy emocje, jakie czuje się w danej chwili. 

Znaczenie karty tarota Diabeł

Powszechne znaczenie: materializm, oszustwo, niewolnictwo (wobec samej siebie, innych ludzi lub rzeczy), uzależnienie od substancji

Pozytywne znaczenie: gdy karta Diabeł pojawia się na rozkładówce, obawiamy się najgorszego. Zła karma wraca? Pójdziemy do piekła? Rzeczywistość za chwilę obróci się w płomienie? Zamiast przeczuwać wszystko, co najgorsze, warto potraktować ją jako wskazówkę. Ta piekielna postać to znak, że nie żyjesz swoim życiem prawdziwie. Zagubiłaś gdzieś po drodze swoje autentyczne "ja" - stałaś się cudzym niewolnikiem. Być może zatraciłaś się dla ukochanego, przyjaciółki lub krewnego, którzy mówią ci, jak masz żyć i nie pozwalają ci na bycie sobą. Inną opcją jest uzależnienie od pewnej substancji. Czas odstawić alkohol, papierosy czy inne używki. Karta sugeruje, że znajdujesz się w toksycznej relacji, z jakiej czym prędzej powinnaś się wydostać. Jeszcze masz na to szansę. Porzuć swój nałóg albo poczyń kroki, by odsunąć się od "wampira" wysysającego z ciebie energię. W tarocie pojawienie się Diabła wskazuje na idealny moment, aby zboczyć z błędnej ścieżki, którą podążamy. Ta droga nie jest zgodna z naszym powołaniem. Pora zacząć żyć zgodnie z sumieniem. Potraktuj tę kartę jako sygnał do rozpoczęcia procesu odrodzenia.

Znaczenie karty tarota Wieża

Powszechne znaczenie: zniszczenie, zmiana, nieprzyjemności, nagły upadek

Pozytywne znaczenie: Wieża nie mydli oczu. Za chwilę zdarzy się coś przykrego. Będziesz zaskoczona, stracisz nadzieję i poczujesz się bezradna w swoim własnym upadku, ale twoje życie nie legnie w gruzach. To, co zostanie zburzone, nie ma racji bytu w przyszłości. Musi się zakończyć, abyś ruszyła naprzód i zaczęła budować solidne fundamenty dla swoich przyszłych planów. Przez chwilę możesz znajdować się w dołku, ale to chwilowy stan na drodze ku dobrym zmianom. Ta "katastrofalna" sytuacja, nad którą nie będziesz mieć żadnej kontroli, jest niezbędna dla twojego rozwoju. W przyszłości, kiedy spojrzysz na wydarzenia wstecz, będziesz się cieszyć, że tak właśnie się stało. Twój były skrzywdziłby cię jeszcze bardziej, a partner biznesowy nie był godny zaufania. Wszystko, co upada, ma na ciebie zły wpływ. Poczujesz wdzięczność, jak ten etap się zakończy, doceniając swoje nowe prezenty od losu.

Znaczenie karty tarota Śmierć

Powszechne znaczenie: transformacja, strata, rewolucja, porażka, choroba, śmierć

Pozytywne znaczenie: karta Śmierć budzi trwogę w niektórych tarocistach. Najczęściej odczytuje się ją jako znak, że coś dobiega końca lub ktoś umiera. Czy taki scenariusz zawsze się sprawdza? Wcale nie musi być aż tak dramatycznie. Ona jest symbolem przechodzenia z jednego rozdziału życia do drugiego. Twoja opowieść nadal trwa. Chociaż Śmierć sugeruje koniec czegoś bardzo istotnego, rodzi się z niej coś wspaniałego, co wkrótce wzejdzie na miejsce utraty. Dlatego ta karta nie wróży tragedii, lecz bardzo istotny moment przejścia. Porzucenie starych zwyczajów, uwolnienie się od nałogów, zmiana pracy, powrót do bycia singlem. W tych życiowych chwilach ona podpowiada, że zaczynamy odradzać się na nowo.

Wróżby i przepowiednie Baby Wangi >>