Niewiele z nas wie tak naprawdę, jak się perfumować. Pocieranie wyperfumowanym nadgarstkiem o nadgarstek? Błąd. Trzymanie flakonów na półce w łazience? Kolejne pudło. Te z pozoru niewielkie błędy mogą mieć ogromne znaczenie jeśli chodzi o trwałość zapachu. Mogą go zmieniać, sprawiać, że szybciej wietrzeje i traci swoją głębię. Lepiej posłuchać eksperta w tej dziedzinie – perfumiarza  Francisa Kurkdjiana, jednego z najbardziej doświadczonych nosów w branży, który komponuje zapachy dla Diora, Burberry, Kenzo i Elie Saab (kultowe Le Parfum z nutami jaśminu i pomarańczy to jego dzieło). Zdradza on 4 wskazówki, dzięki którym będziesz pachnieć dłużej i intensywniej.

Jak aplikować perfumy? Nie trzyj – pryskaj

Niektóre źródła podają, że pocieranie skóry pokrytej perfumami ma intensyfikować ich zapach. „To błąd” – mówi Kurkdjian. „W ten sposób podgrzewasz skórę, a ta zaczyna produkować naturalne enzymy, które zmieniają strukturę zapachu”. Podatne na zmiany są zwłaszcza kompozycje kwiatowe, które pod wpływem ciepła tracą swoją wyrazistość, podobnie jak więdnące świeże kwiaty. Mistrz perfumiarstwa radzi, by aplikując perfumy spryskać nimi oba nadgarstki i… nie robić nic więcej. Po prostu pozwól, by skóra wchłonęła zapach, a będzie on trwalszy i intensywniejszy.

Słynne perfumy taniej nawet o 40%. Poznajcie 9 bestsellerowych zapachów po obniżonych cenach >>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Christie Tyler (@nycbambi) Maj 5, 2019 o 8:43 PDT

Jak aplikować perfumy? Nigdy w łazience

To prawda, że butelka kultowej „piątki” Chanel wygląda bardzo chic na łazienkowej półce – ale to, co zbiera lajki na Instagramie, niekoniecznie sprawdza się w realnym życiu. Para wodna, która unosi się w pomieszczeniu, w którym przed chwilą brałaś prysznic, bardzo źle wpływa na charakter i trwałość zapachu. Poza tym trzymanie flakonów w łazience na dłuższą metę zmniejsza właściwości zapachu, bo zawarte w nim składniki są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i wilgotności. Jak wyjaśnia Kurkdjian, „reakcje chemiczne zachodzące z naturalnymi składnikami perfum przyspieszają ich ulatnianie się”. Gdzie więc przechowywać perfumy? Najlepiej w oryginalnym opakowaniu, gdzieś, gdzie jest sucho i panuje temperatura pokojowa.

Jak aplikować perfumy? Tylko na nawilżoną skórę

Perfumy nakładane na suchą skórę nie są zbyt trwałe” – zdradza Francis Kurkdjian. Ekspert podpowiada, żeby te obszary ciała, które chcesz spryskać, dobrze nawilżyć. Można do tego wykorzystać zwykły balsam z wazeliną, oczywiście bezzapachowy, aby nie doszło do wymieszania nut. Zapach będzie też trwalszy, jeśli nałożysz go od razu po kąpieli, na jeszcze lekko wilgotne ciało.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Christie Tyler (@nycbambi) Lip 20, 2018 o 8:18 PDT

Jak aplikować perfumy? Wyłącznie w odkrytych miejscach

Przejdźmy do clou sprawy – w jakich miejscach dokładnie nakładać perfumy, aby pachniały długo, czysto i mocno? Słynny kreator zapachów radzi, żeby nigdy nie były to obszary zakrywane przez ubrania. Zamiast tego rozpylaj mgiełkę zapachu w okolicy tętnicy szyjnej, na nadgarstkach, na wewnętrznej stronie przedramion (jeśli nosisz krótki rękaw). Wyjątek? Upalne dni. „Kiedy się pocisz, naturalne wydzieliny twojego ciała mogą przyspieszyć ulatnianie się perfum” – wyjaśnia Kurkdjian. I zdradza stylowy trik, by w cieplejsze dni spryskiwać perfumami włosy, chustki czy luźne elementy ubrań. „Podmuchy wiatru je poruszają, co pomaga w rozprzestrzenianiu się zapachu wokół ciebie”.

Najlepsze kosmetyki na lato. 7 produktów, które intensywnie nawilżą i odświeżą skórę w upalne dni>>