Czy jest coś bardziej poetyckiego, niż związek człowieka z naturą i... streetwear? W końcu gdy weźmiemy naturalność i szczerość w wyrażaniu siebie jaką utożsamia styl ulicy i dodamy do tego niewątpliwie czułą relację z planetą (cecha w modzie szczególnie rzadka i szczególnie pożądana), stworzymy prawdziwie romantyczną historię. Taką właśnie poezję od 2016 roku tworzy kopenhaski projektant Tobias Birk Nielsen, dyrektor kreatywny marki ISO.POETISM. Moda Nielsena jest silnie związana z jego emocjami - i tymi złymi, i tymi dobrymi, a także z szacunkiem dla natury.

ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN potrafi w sustainability jak mało która marka. Spełniła wszystkie (bardzo surowe) wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju, określone przez jury Zalando Sustainability Award, i tym samym znalazła się w finale prestiżowego konkursu, a marka Zalando pokryła wszystkie koszty stworzenia kolekcji ISO.POETISM. 

Pokaz marki na wiosnę i lato 2022 odbył się w samym sercu Kopenhagi, w Kościele św. Mikołaja, a - dzięki Zalando Greenhouse - również cyfrowo. Nowa kolekcja to streetwerowa oda do high fashion i symbol człowieczego ukorzenienia. Tobias Birk Nielsen opanował niełatwą sztukę balansowania pomiędzy wizualną, rzeźbiarską i poetycką ekspresją, jednocześnie zawierając w swoich projektach własne idee i przekonania. SS22 pełna jest kolorów ziemi i dającej wytchnienie bieli. Przypominające kałuże deszczu wzory, którymi pokryto proste w formie płaszcze i kamizelki kontrastują z monochromatycznymi lookami w kolorach nieba i leśnego runa. Na uwagę zasługuje również zabawa dekonstrukcją (puchowa kurtka), skórzane detale o fakturze wyschniętej ziemi, oraz ciepłe, dzianinowe akcesoria i (nasze ulubione) trekkingowe buty. 

Tobias Birk Nielsen

PS Dzięki Zalando i nowym technologiom możecie przeżywać kopenhaski tydzień mody razem z nami. W wirtualnym showroomie Zalando Greenhouse marka zabierze Was na wycieczkę za kulisy pokazów mody. Zapoznacie się tam z pracami trzech finalistów tegorocznej edycji Zalando Sustainability Award - Fassbender, ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN i Tomorrow Denim. Odwiedzając showroom dowiecie się więcej o markach, ich kolekcjach i o tym, w jaki sposób promują bardziej zrównoważoną modę.

To wciągające wirtualne doświadczenie stanowi krok naprzód w sposobie prezentowania kolekcji mody i równocześnie pokazuje, jak innowacyjne technologie mogą inspirować i skłaniać branżę do poszukiwań bardziej zrównoważonych rozwiązań dla lepszej przyszłości.

Materiał powstał we współpracy z marką Zalando.