Po miesiącach plotek i omawiania kolejnych wizualizacji, które trafiły do sieci, Apple w końcu zaprezentował swoje nowe produkty. Tradycją już jest, że premiera smartfonów iPhone przypada na wrzesień. Nie musieliśmy czekać zbyt długo - premiera odbyła się zaledwie kilka godzin temu. Jak wygląda iPhone 11 i iPhone 11 Pro? Zobaczcie zdjęcia i przeczytajcie co Apple nam tym razem oferuje. 

iPhone 11 i iPhone 11 Pro od Apple: aparat i wideo

iPhone 11 i iPhone 11 Pro od Apple

I tym razem mocno skupiono się na aparacie i wideo 4K. Apple chwali się, że iPhone 11 i iPhone 11 Pro mają doskonałą specyfikację pod tym względem. Ten pierwszy może pochwalić się systemem dwóch aparatów, każdy po 12MP- obiektywem ultraszerokokątnym ("obejmuje w kadrze cztery razy więcej scenerii") i obiektywem szerokokątnym (wykorzystuje funkcję 100% Focus Pixels). Poprawiono też tryb nocny (uruchamia się automatycznie) oraz funkcję wykonywania portretów. Dodatkowo pojawił się QuickTake: "Żeby zacząć kręcić film w trybie robienia zdjęć, wystarczy przytrzymać przycisk migawki", a także Slofie, czyli selfie w zwolnionym tempie.

W iPhone 11 Pro mamy dodatkowy teleobiektyw (!) "do profesjonalnych portretów i zbliżeń na odległe detale, jak w zdjęciach sportowych czy przyrodniczych."

iPhone 11 i iPhone 11 Pro od Apple: bateria i inne specyfikacje

iPhone 11 i iPhone 11 Pro od Apple

"Nawet 17 godzin odtwarzania wideo." - obiecuje Apple, producent telefonu iPhone 11. W przypadku iPhone 11 Pro jest to godzina dłużej. Jeśli zdecydujemy się na najwyższą wersję Pro Max bateria powinna trzymać nawet 20 godzin. 

Apple poprawił również wodoodporność swoich smartfonów. iPhone 11 wytrzymuje zanurzenie na głębokości do 2 metrów przez 30 minut, a iPhone 11 Pro na głębokości 4 m do 30 minut. 11-tka dostępna będzie w sześciu kolorach (fioletowy, żółty, czerwony, miętowy, biały i czarny), a wykonano ją z mocnego szkła w połączeniu z  lotniczym aluminium. Za to drugi model będziemy mogli kupić w czterech odcieniach, a jego konstrukcja bazuje na równie mocnym szkle, jak i polerowanej, chirurgicznej stali nierdzewnej.

iPhone 11 i iPhone 11 Pro od Apple: wyświetlacz i system

iPhone 11 i iPhone 11 Pro od Apple

iPhone 11 ma wyświetlacz LCD 6,1”, Liquid Retina HD - to ekran, "który wiernie odwzorowuje kolory, utrzymując równomierną jasność na całej powierzchni. Wszystko, od zdjęć przez filmy aż po gry, wygląda niesamowicie."

iPhone 11 Pro ma najlepszy wyświetlacz jaki kiedykolwiek stworzył Apple - tak twierdzi amerykańska firma. Nazywa się Super Retina XDR (OLED 5,8” lub 6,5”). "Jest jaśniejszy w słońcu i doskonały do oglądania filmów HDR – pokazuje naturalne czernie i bogatsze w szczegóły jasne punkty obrazu, takie jak ogień."

Oba modele iPhone, 11 i 11 Pro, występują w wersjach 64 GB, 128 GB i 256 GB i posiadają system iOS 13 z czipem A13 Bionic.

iPhone 11 i iPhone 11 Pro od Apple: ceny

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HYPEBEAST (@hypebeast) Wrz 10, 2019 o 7:50 PDT

Niestety iPhone 11 i iPhone 11 Pro nie należą do najtańszych. W przypadku tego pierwszego ceny zaczynają się od 3599 zł, a wersji wyżej - od 5199 zł (Pro Max od 5699 zł). 

A kiedy będziemy mogli je kupić? iPhone 11 i iPhone 11 Pro trafią do przedsprzedaży już 13 września o godzinie 14, za to regularna sprzedaż smartfonów Apple rozpocznie się 20 września.