Na pierwszy rzut oka przypomina dotychczasowe kolekcje Intimissimi: jest świetnie zaprojektowana, szczegóły są wykonane z prawdziwą dbałością, charakteryzuje się wygodą i wpisuje się w aktualne trendy. A jednak - Green Collection, która debiutuje wiosną, to zupełnie wyjątkowa linia bielizny, piżam i dzianin, która jest wykonana z certyfikowanych materiałów oznaczonych specjalną kartą identyfikacyjną. Nowości dedykowane są wszystkim kobietom, które chcą nosić nie tylko trwałą i jakościową bieliznę, ale też przyjazną dla środowiska oraz zależy im na tym, by dokładnie znać skład i pochodzenie wykorzystanych tkanin. 

Kolekcja powstała z nowatorskich materiałów - przyjaznych dla środowiska i certyfikowanych, które będę oznaczone na specjalnej metce razem z właściwościami włókien.

Są to między innymi koronka, która zawiera przędzę poliamidową Qnova® firmy Fulgar z recyklingu, certyfikowany przez Bluesign® jedwab (gwarantuje on produkcje włókien mającą na celu poprawę efektywności środowiskowej) oraz modal i bambus firmy Lenzing, które powstały z odnawialnych i zrównoważonych źródeł pochodzących z drewna. 

Green Collection rozgałęzia się na dwie główne linie. Pierwszą jest The Garden Fairy, w której można znaleźć zestawy bielizny, body, majtki z miękkiej koronki QNova® by Fulgar. Towarzyszy jej bardziej elegancka Rare Beauty - a w niej bielizna z certyfikowanego jedwabiu od Bluesign® i koronki Q-Nova®, w tym dwa popularne modele biustonoszy Gioia i Sofia oraz brazyliany i pas do pończoch. Obie linie uzupełniają odzież nocna oraz kolekcja dzianin wykonana z modalu i mikromodalu, certyfikowanych przez Lenzing, a także przędzy pochodzącej z bambusa. 

To jednak nie wszystko: marka nawiązała współpracę z Treedom, by wesprzeć jeszcze bardziej środowisko naturalne. Platforma pozwala sadzić drzewa na odległość, na przykład z zacisza własnego domu i śledzić przez internet ich cykl życia. Tylko na przestrzeni dziesięciu lat (od momentu założenia fundacji w 2010 roku) udało się zasadzić 900 000 drzew w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i Europie (Włochy) przy współpracy z lokalnymi rolnikami. Teraz Intimissimi zobowiązało się posadzić aż 20 000 nowych drzew na całym świecie. "Klienci klubu lojalnościowego 'My Intimissimi', którzy w marcu dokonają zakupów na kwotę powyżej 400 złotych, zarówno stacjonarnie jak i online, otrzymają prezent w postaci drzewka – jego położenie geograficzne oraz zdjęcie, a także możliwość śledzenia jego cyklu życia online" czytamy w informacji prasowej marki. Akcja obejmuje sklepy online i stacjonarne w całej Polsce, wystartowała dziś i potrwa do 15 marca.