Derriere, 69,  rue des Gravilliers Paris 3

Usytyowana w sercu modnej dzielnicy Le Marais, restauracja Derriere należy do jednej z najpopularniejszych wśród ludzi z branży artystycznej. Można tu spotkać naczelne najlepszych magazynów modowych, aktorki takie jak Jessica Alba czy światowe blogerki i dziennikarki jak Camille Charriere.

Jedzenie, a szczególnie brunch, jest wyjątkowe ale najważniejsze są tu wnętrza. Każde pomieszczenie udekorowane w innym stylu, palarnia do której wchodzi się dosłownie przez szafę czy stół do ping ponga na środku restauracji.


The Hoxton 30-32 Rue du Sentier, 75002 Paris

Hotel Hoxton możemy znaleźć w kilku stolicach na świecie. Ale nie czujesz tu atmosfery hotelu, wchodzisz jak do najmodniejszej knajpki w mieście. Wnętrza to tło dla najfaniejszych zdjęć na Instagram, a w menu najpopularniejsze pozycje - avocado toast z jajkiem poche czy kokosowa chia z jagodami. 

Na kolacje zamówiesz słynne fish and chips czy quinoa z puree z migdałów i z truflami. 


Holybelly 5 Rue Lucien Sampaix, 75010 Paris

Holybelly to miejsce idealne na śniadanie, ale uważaj - tu zawsze jest kolejka. Wnętrza podobnie jak karta, inspirowane są stylem kalifornijskim, a wejście do restauracji jest przez przeszkloną ścianę. Tutaj zjesz najlepsze pancakes z bekonem i syropem klonowym i pyszne granole z sezonowymi produktami takimi jak rabarbar. 


Cafe Pinson 6 Rue du Forez, 75003 Paris

Cafe Pinson w Le Marais to restauracja , w której serwowano zdrowe jedzenie zanim to stało się modne. Wypijesz tu pyszne soki, zjesz lekki lunch, a na deser najpyszniejsze ciastka z sezonowymi owocami.


Cafe Charlot 38 Rue de Bretagne, 75003 Paris

Cafe Charlot to jedna z najpopularniejszych restauracji w Paryżu, kolejka w porach lunchu jest tu nie tylko w czasie fashion weeków. Zjesz tu najlepszą burattę, sałatę z kozim serem czy carpaccio z chrupiącymi frytkami. To miejsce nigdy nie zawodzi i nie wychodzi z mody od lat.


Pont D’Lena

Most, na którym zrobisz idealne zdjęcie z symbolem Paryża. Tu zawsze są tłumy, ale to wcale nie przeszkadza, bo patrząc w każdym kierunku rozkoszujesz się widokiem na coś niezwykłego. Wieża Eiffla a za nią piękne pola marsowe, studenci z pobliskiej szkoły muzycznej dorabiający grając na ulicy, a z tyłu widok na Trocadero. To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc w Paryżu. 


MERCI 111 Boulevard Beaumarchais, 75003

Merci Concept store to już kultowe miejsce na mapie Paryża, kiedyś fabryka tapet, a od 2009 jedno z najciekawszych miejsc w stolicy. Symbolem Merci jest czerwony samochód stojący przed wejściem na dziedzińcu, który zależnie od pory roku jest inaczej udekorowany. Znajdują się tu dwie knajpki, ubrania od najpopularniejszych projektantów czy wyszukane meble.


SEASON 1 Rue Charles-François Dupuis, 75003

W tej knajpce zrobisz idealne zdjęcie swojego modnego śniadania. Surowe wnętrze, charakterystyczne przeszklone, loftowe ściany tworzą miejsce jak z obrazka. Zjesz tu avocado toast w zestawie z granolą z acai czy prostą kanapkę z pysznym masłem orzechowym. Na pewno tu wrócisz nie tylko po zdjęcie :)