Ofrenda, czyli ołtarz dla zmarłych tak charakterystyczny dla kultury Meksyku, wprowadza gości na wystawę poświęconą Fridzie Kahlo, zorganizowanej w formie biografii immersyjnej. 

Biografia immersyjna <a target=Frida Kahlo. Życie ikony wystawa Warszawa" loading="lazy" src="https://www.elle.pl/media/cache/default_view/uploads/media/default/0011/33/be4f3e4868f9eb4ad46772b2dbee17d466e1e982.jpg">Serwis prasowy

Co to znaczy? Że dzięki ciekawym rozwiązaniom technologicznym, jak pokazy audiowizualne 360°, cyfrowe instalacje artystyczne, 3D i aranżacje muzyczne poznamy nie tylko życiorys artystki, ale również, dzięki wirtualnej rzeczywistości przeniesiemy się do Meksyku pierwszej połowy XX wieku, a dokładnie na ulicę Londres 247 przy której stoi słynna Casa Azul – Niebieski Dom malarki, który dziś gości wielbicieli jej sztuki z całego świata

“Biografia immersyjna czerpie ze sztuki filmowej, animacji, grafiki cyfrowej i malarstwa. W połączeniu z nowymi technologiami dostarcza niepowtarzalnych przeżyć zanurzenia się w pełen symboli świat wyobraźni artystki i jej otoczenie” – mówi Joanna Kowalkowska, prezeska Art Box Experience.

serwis prasowy

Goście wystawy, po raz pierwszy w Polsce mają okazję poznać historię silnej, buntowniczej oraz niezwykle inspirującej kobiety, która wyprzedzała swoje czasy.
 
Jej życie posłużyło jako scenariusz filmu wyprodukowanego przez Salmę Hayek, stało się przedmiotem dyskusji historyków sztuki i inspiracją dla artystek, nie tylko z Ameryki Środkowej czy Południowej. Jedną z kolekcjonerek jej obrazów jest Madonna – wielokrotnie publicznie wyznawała Fridzie miłość i uznanie dla jej sztuki. Sztuki, którą – mimo fizycznych ułomności – tworzyła bez wytchnienia aż do przedwczesnej śmierci.

Jak sama mówiła: „Pomimo długotrwałej choroby czerpię z życia głęboką radość. Nigdy nie malowałam snów. Malowałam swoją rzeczywistość”. Jaką? Tego dowiecie się na wystawie, którą można podziwiać w przestrzeni Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina.