Tak, twój znak zodiaku ma wpływ nawet na to, jak długo lubisz wylegiwać się w łóżku. Zalecana dawka snu dla dorosłej osoby to 6-9 godzin, lecz niektóre znaki zaprzeczają tej regule. Być może bezsenność lub lunatykowanie są ci zapisane w gwiazdach? Znaki zodiaku dzielą się na takie, które czerpią swoją energię ze snu, oraz te ładujące baterie w pracy czy poprzez kontakty międzyludzkie. Sprawdź, do której grupy należy twój znak i dlaczego twój partner potrafi spać bez końca!

Stylowy sennik - sprawdź znaczenie swojego snu >>

Baran - 6 godzin na sen w zupełności wystarczy

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku, w dodatku kierowanym przez żywioł ognia. Z tych powodów kocha być na piedestale. W życiu kieruje się ambicją i pasją, konkurencja to dla niego motorek napędowy. Zazwyczaj nie śpi dłużej, niż 7-9 godzin, bo ma zbyt wiele rzeczy do zrobienia. Gdy jest w wirze pracy, wystarczy mu 6 godzin na odzyskanie sił do podboju świata.

Byk - będzie spać tak długo, jak tylko może

Byk lubi prowadzić wygodne życie. Uwielbia wszystko, co związane z naturą, bo Ziemia jest kierującym nim żywiołem. Energię czy spełnienie czerpie z projektów, które zajmują jego ręce. Ogrodnictwo, gotowanie, wypoczynek z lampką wina...Wydawałoby się, że takie czynności wystarczająco go relaksują. Jednak ten znak nie zna umiaru w przyjemnościach, a do nich zalicza się także sen. Będzie więc spać tyle, ile tylko może, w weekendy obudzi się dopiero na obiad.

Bliźnięta - popadają ze skrajności w skrajność

Bliźnięta to dosłownie dwie osoby w jednym ciele, toteż mogą być bardzo nieprzewidywalne. Ich żywiołem jest powietrze, przez co w sferze uczuciowej są jak wiatr - charakteryzuje je duża niestałość. Mają za to sto pomysłów na minutę i jak magnes przyciągają do siebie innych. Na pewno nie przegapią dobrej imprezy, w imię zabawy poświęcą każdą noc. Idealny sen to dla nich 9 godzin, chociaż zadowoli je nawet 45 minut drzemki w ciągu dnia. 

Rak - nigdy nie ma dość

Osoby spod znaku Raka to prawdziwi domatorzy. Najlepiej czują się w swoich czterech ścianach, czerpią szczęście z przebywania z rodziną. Tak jak inne znaki wody, są emocjonalne, oraz mają opiekuńczą, romantyczną duszę. Rak ładuje energię zwinięty w kłębek w łóżku, sen przynosi mu największy relaks. Nigdy nie ma dosyć, więc pobija rekordy, sypiając po 12 godzin i więcej

Lew - lubi drzemać w ciągu dnia

Lwem kieruje ogień, tak więc ten znak zodiaku  jest najbardziej pobudzany przez otoczenie (szczególnie gdy znajduje się w centrum uwagi). Mógłby kompletnie zrezygnować ze snu, bo energię do życia daje mu pasja. Kocha drzemki w ciągu dnia, tak jak każdy kot, z nich czerpie siły do bycia "królem dżungli". Łóżko to jego rewir - ma być duże, wygodne i pięknie usłane, gotowe na ucięcie sobie drzemki. 

Panna - śpi po 7 godzin w przerwie od pracy

Panna to znak znany z pracowitości. Jest oddana, praktyczna i niezawodna, zawsze twardo stąpająca po ziemi. Woli podążać za głową, niż  sercem. Kiedy spełnia się w zawodzie, chodzi jak w zegarku nawet przez 24 godziny. Śpi zazwyczaj 7 godzin, gdy już zwolni tempo, chociaż szczerze mówiąc, zasługuje na więcej. Panno, pośpij dłużej w weekendy - tylko głęboki sen cię zrelaksuje!

Waga - solidne 8 godzin i relaks przed

Dla Wagi sen to jedyny czas w ciągu doby tylko dla siebie. Osoby spod tego znaku służą innym, starają się każdego zadowolić. W ich rutynie rzadko kiedy znajdą chwilę na relaks, lecz na spanie poświęcają solidne 8 godzin. Zanim pójdą do łóżka, wezmą kąpiel z bąbelkami, wypiją lampkę wina lub zanurzą się w książce. Waga po prostu musi mieć nastrój, by wprowadzić się w głęboki, spokojny sen.

Skorpion - może spać godzinę, ale potrzebuje więcej

Skorpiony to emocjonalne osoby, które bardzo strzegą swojego wnętrza. Są skryte, namiętne oraz obsesyjne. Ich perfekcjonizm nie pozwala im spać, jeśli nie wykonały swojej pracy do końca. Za dużo myślą i mają przerywany sen, ten niezmącony trwa najdłużej godzinę. To jednak nie wystarczy, żeby przetrawić wszystkie zgromadzone w środku emocje. Skorpionie, relaksuj się i rób tak, by przespać przynajmniej 8 godzin!

Strzelec - 6 godzin albo wcale

Dla Strzelca spanie to strata czasu. Doba jest za krótka na realizację wszystkich jego planów. Ten znak zodiaku często zapomina, czym jest sen i nie przestaje działać na wysokich obrotach. Napędza go optymizm oraz niechęć do rutyny, każdą chwilę chce przeznaczać na duchowy rozwój. 6 godzin snu to dla niego w sam raz, chociaż rzadko kiedy potrwali tyle wytrwać.  

Koziorożec - doskonale wie, ile snu mu potrzeba

Nigdy nie mów Koziorożcom, co mają robić. Często się unoszą, gdy ktoś chce je pouczyć. Osoby spod tego znaku doskonale wiedzą, jak małymi krokami dojść do obranego celu. Ich budziki w telefonie są ustawione tak, by w pracy zjawić się punktualnie, a przed nią mieć czas na szybki trening. Dyscyplinę mają w małym paluszku i tylko na wakacjach śpią nieco dłużej

Wodnik - ma problemy z zasypianiem

Wodnik to inteligentny znak zodiaku, który lubi bawić się w adwokata diabła. Czerpie energię z gorących dyskusji, choć ma problem z wyrażaniem swoich uczuć. Dużo czyta, więc wydaje mu się logiczne, że człowiek powinien spać minimum 9 godzin. Jednak ciężko mu wyłączyć swój analityczny umysł, gdzie non-stop przetwarzane są różne informacje. Przejście w sen zajmuje mu przynajmniej godzinę, więc w sumie przesypia średnio 8 godzin.

Ryby - mogą nigdy się nie budzić

Ryby są emocjonalne, romantyczne i mądre. Nie mają kontaktu z rzeczywistością, bo przez cały czas bujają w obłokach. Spanie to dla nich ucieczka od codziennych spraw. Dla tego znaku zodiaku istotny jest sen REM, ponieważ Ryby uwielbiają pamiętać o czym śniły.  Ledwo się obudzą, a już chcą wracać tam, gdzie przed chwilą wędrowały myślami.

Te znaki zodiaku są najlepsze w łóżku >>