Platynowy blond to niby żadna nowość. Przez chwilę nosiły go na głowie m.in. Kristen Stewart, Karlie Kloss i Cara Delevingne. Jednak w 2019 roku bardzo jasne włosy znów wracają do mody. Ważne! W trendach jest bardzo chłodny odcień blondu - zapomnijcie o żółtych tonach. Fryzjerzy nazwali ten kolor "icy white", czyli "lodową bielą". Uzyskuje się go z pomocą srebrnego tonera. 

Czytaj też: Modne fryzury: kolory włosów na wiosnę 2019 >>>

To bardzo "trudny" kolor włosów. Po pierwsze, mocne rozjaśnianie niszczy i osłabia włosy. Pamiętajcie więc, by na taką dekoloryzację nie decydować się samemu w domu. Fryzjer powinien wykonać ją przy użyciu specjalnych pielęgnacyjnych produktów (np. Olaplexu, czyli substancji chemicznej tworzącej i odnawiającej zniszczone wiązania w strukturze włosów). Po drugie, by utrzymać platynowy chłodny blond, trzeba na co dzień stosować fioletowe szampony i maski (o dobrych szamponach do włosów przeczytacie tutaj>>). Łatwiej dbać o niego, nosząc krótką modną fryzurę, np. pixie cut, loba albo boba.

Czytaj też: Modne krótkie fryzury >>>

Pamiętajcie, że jeśli zdecydujecie się już na platynę, bardzo ciężko będzie wam wrócić do naturalnego koloru włosów. Jednak trzeba przyznać, że lodowy blond robi wrażenie, więc może warto się na niego skusić?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sarah Louise Keane (@slkhair) Paź 28, 2018 o 1:54 PDT

W trendy na 2019 rok wpisuje się też chłodny, niemal platynowy blond z fioletowymi refleksami (lansował go na swoim wybiegu m.in. Giambattista Valli). Poproście waszych fryzjerów, by po dekoloryzacji i farbowaniu, zamiast srebrnego tonera, nałożył wam na włosy ten w odcieniu delikatnej purpury.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BLEACH (@bleachlondon) Sty 17, 2019 o 4:58 PST