Księżyc wchodzi do Raka

Sobota, 12 sierpnia, godz. 00:51

Księżyc w Raku to, w którym nasze je stają się mocniej wyrażane i bardziej odczuwalne. To znak zodiaku, który jest ściśle związany z domem i rodziną, a także z naszymi emocjonalnymi potrzebami. Kiedy Księżyc wchodzi do Raka, możemy odczuwać silniejszą niż zwykle potrzebę bezpieczeństwa i komfortu.

Może to być również czas, kiedy jesteśmy bardziej skłonnie do opieki nad innymi i pokazywania swojej miłości przez ciepłe gesty. Księżyc w Raku może także zaostrzyć naszą wrażliwość, dzięki czemu jesteśmy bardziej otwarte na emocje innych.

Słońce w Lwie w trygonie do retrogradującego Chirona w Baranie

Szczyt w sobotę 12 sierpnia o godz. 20:12. Aspekt potrwa do 20 sierpnia.

Kiedy Słońce, symbol naszej istoty i tożsamości, tworzy trygon do Chirona w Baranie, który jest teraz w ruchu wstecznym, jest to czas na głębokie przemyślenia i introspekcje. Chiron, nazywany "Uzdrowicielem Ran", może pomóc nam odkryć nasze ukryte rany, a trygon sprzyja łatwiejszemu przetwarzaniu tych odkryć.

To może być okazja do skierowania naszej uwagi wewnętrznej, odkrywania naszych prawdziwych uczuć i potrzeb oraz nauki, jak je honorować. Aspekty Słońca do Chirona mogą również sprzyjać uzdrowieniu relacji, gdyż inspirują do empatii i zrozumienia.

Cazimi z Wenus w Lwie

Szczyt w niedzielę 13 sierpnia o godz. 13:15

Cazimi to unikalne zjawisko astrologiczne, które ma miejsce, gdy planeta znajduje się dokładnie w środku Słońca. W tym przypadku mówimy o Wenus, której energia miłości, piękna i harmonii łączy się z siłą i blaskiem Lwa. Wenus w Cazimi jest jak królowa, która wchodzi na scenę. Jej wpływ jest silny, dominujący i niemożliwy do zignorowania. Ten moment jest nasycony intensywnymi emocjami, często pełnymi pasji. Może to być szansa na odnalezienie prawdziwej miłości, artystycznej ekspresji czy odkrycie tego, co naprawdę cenią nasze serca.

W tym czasie naczelnym priorytetem staje się wyrażanie i docenianie tych elementów w naszym życiu, które są dla nas najważniejsze. Jednak tak jak Lew, musimy pamiętać, aby zachować równowagę i nie pozwolić, aby nasze pragnienia i pasje zdominowały wszystko inne.

Podsumowując, weekend 11-13 sierpnia obfituje w różnorakie astrologiczne zdarzenia, które mają potencjał wpłynąć na nasze emocje i stan wewnętrzny. Piątek zapowiada się na czas wzmożonej wrażliwości i emocjonalności związanym z wchodzącym Księżycem w Raku. Sobota przyniesie moment introspekcji i głębokiego zrozumienia naszych ukrytych ran, dzięki trygonowi Słońca z retrogradującym Chironem. Niedziela, z kolei, pod znakiem Cazimi z Wenus w Lwie, może dostarczyć intensywnych, pełnych pasji emocji i skłonić nas do doceniania najważniejszych aspektów naszego życia. Pamiętajmy, że każdy z nas reaguje na te konfiguracje astrologiczne w indywidualny sposób, w zależności od naszego horoskopu.

"Cazimi z Wenus to czas intensywnych emocji i odkrywania prawdziwej miłości. Pamiętaj, że jesteś jak królowa, która wchodzi na scenę - twoje uczucia są silne, dominujące i nie do zignorowania. Wykorzystaj tę energię, aby odnaleźć piękno w sobie i na zewnątrz, i pozwól swojemu sercu prowadzić. Ciesz się każdym momentem tego niezwykłego zjawiska astronomicznego, gdy Wenus jest w samym sercu Słońca, w pełnym blasku swojej mocy."