Zaćmienie Księżyca i pełnia w Bliźniętach - co to oznacza?

Zaćmienie Księżyca przypomina najbardziej przełomowe chwile w życiu. Takie, w których wszystko na zawsze się zmienia. Wyprowadzka z domu, ukończenie studiów, ślub, ciąża - rozpoczęcie pewnych etapów bezpowrotnie odcinających od przeszłości. W astrologii najważniejsze wydarzenia zachodzą właśnie podczas trwania zaćmień. Zjawisko to zamyka stary, dobrze znany rozdział i pomaga nam przygotować się na "nowe". Poniedziałkowe zaćmienie Księżyca odbędzie się w trakcie pełni w Bliźniętach. Jego zadaniem będzie przypomnienie, że tylko szczera prawda może nas wyzwolić. Musimy stawić jej czoła - nawet jeśli szokuje lub ciężko ją zaakceptować. 

Astrologiczny sezon zaćmień otwiera zaćmienie pełni Księżyca w Bliźniętach. Kolejnym będzie zaćmienie Słońca w nów w Strzelcu 14 grudnia.

Do zaćmienia Księżyca dochodzi, kiedy Ziemia rzuca na niego swój cień. Jako symbol zakończenia oraz ciemności, zaćmienie przywołuje tematy, które zostały przed nami głęboko ukryte. Kieruje uwagę do wewnątrz i przynosi emocjonalny reset. Ułatwia rozpoczęcie nowego etapu, przy jednoczesnym odpuszczeniu przeszłości. Przygotowuje na kolejny, ważny rozdział. 

Zaćmienie i pełnia w Bliźniętach - jak na nas wpłynie?

W poniedziałek 30.11 doświadczymy pierwszego zaćmienia, które odbywa się w pełni w Bliźniętach. To znak zodiaku rządzony powietrzem, co czyni go wysoce niezależnym bytem. Symbolizuje intelekt oraz zdolność przetwarzania wszelkich nowinek. Jego energia ujawni nam dwie strony aktualnych konfliktów. Zaczniemy obserwować i analizować wszystko, co dzieje się wokół nas. Otrzymamy ciekawe informacje, mogące wywołać niespodziewany przełom. Cokolwiek zadzieje się podczas zaćmienia, było nieuniknione - zawsze miało się wydarzyć. Sezony zaćmień mają to do siebie, że przyspieszają w czasie ważne wydarzenia. Kierują nas ku naszemu przeznaczeniu. Usuwają przeszkody przysłaniające drogę, na którą powinniśmy zejść. Nie walcz ze zmianami, jakie za chwilę nastąpią. Za sześć miesięcy (w kolejny sezon zaćmień) lepiej zrozumiesz, dlaczego te rzeczy musiały się wydarzyć teraz, a nie później. 

Bliźnięta pragną widzieć fakty na papierze. Wyłaniają prawdę z plotek. Ich planetarny władca Merkury wskazuje nam dwie strony każdej sytuacji. Pobudza umysł do analizowania i przekazywania zdobytej wiedzy innym. 

Księżyc w pełni uwrażliwia, a zaćmienie wyolbrzymia. Trzymaj nerwy na wodzy i nie pozwól, by w tym czasie zwykła drobnostka zburzyła twój świat.

Ponieważ bieżące zaćmienie Księżyca ma miejsce na osi Bliźnięta-Strzelec, zaczniemy doszukiwać się wyższej prawdy we wszystkim, co bezpośrednio nas dotyczy. Znaki zodiaku, które najgłębiej odczują wpływ tego zjawiska, to Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryby. Nawet osoby o takim ascendencie powinny teraz szczególnie uważać.