Horoskop na zaćmienie Księżyca w Skorpionie

BYK

Sezon zaćmień to dla ciebie czas nowych początków. Zostajesz wezwana do uwolnienia się od swojej przeszłości. Mrok księżyca w Skorpionie na dobre zakończy to, co już od dawna ci nie służy. Poczujesz, że dojrzałaś. Przestaniesz utożsamiać się ze swoim dawnym "ja". Coś pękło. Wykluwasz się ze skorupki. Z natury nie znosisz zmian, lecz majowa transformacja stanie się przyjemna. Otwórz się na dary Wszechświata i nie bój się przekroczyć progu strefy komfortu. 

Merkury na wstecznym i zaćmienie Księżyca zaprowadzą w naszych życiach nieodwracalne zmiany. 

BARAN

Przez ostatnie sześć miesięcy intensywnie rozwijałaś się duchowo. Wiosenny sezon zaćmień sprawi, że wreszcie dostrzeżesz owoce swojej ciężkiej pracy. W tym tygodniu otrzymasz zastrzyk energii i inspirację, by spełnić swoje marzenia. Nie obawiaj się zaćmienia Księżyca w Skorpionie. Chociaż to zjawisko spotęguje twoje lęki, teraz za nic w świecie nie możesz się poddać. Każde zakończenie traktuj jako szansę na rozpostarcie skrzydeł i odzyskanie utraconej wolności. 

Horoskop na ten tydzień - prognoza ogólna >>

BLIŹNIĘTA

Ten tydzień wstrząśnie twoją rutyną. Merkury, władca Bliźniąt, tkwi w retrogradacji, co bezpośrednio się na tobie odbija. Spodziewaj się spięć w domu i pracy. Może czas ustalić zdrowe granice? Nie wszystkim podobają się twoje obecne plany. Zwolnij tempo. Opracuj nową strategię. Jeszcze raz przemyśl, czego chcesz. Twoje przekonania zmieniają się z dnia na dzień. Bądź elastyczna wobec możliwości, które za chwilę zaoferuje ci Wszechświat. 

RAK

Pewien rozdział twojej duchowej podróży dobiega końca. Teraz powinnaś skorzystać z wiedzy zdobytej podczas trudnych doświadczeń. Zaufaj swojej wiekowej intuicji. Zaćmienie Księżyca to idealny czas, by podzielić się ze światem swoją mądrością. Nie wahaj się prowadzić inspirujących rozmów, które pogłębią nowo zawarte relacje. Merkury wydobędzie zaskakujące fakty z głębin twojej podświadomości. Otwórz swoje serce na wszelkie wyższe prawdy - kosmos otuli cię uzdrawiającą energią.

LEW

Masz tendencję do opierania się zmianom, na które mentalnie nie czujesz się gotowa. Zaćmienie Księżyca w Skorpionie będzie dla ciebie przełomową chwilą. Podkreśli, z czego musisz zrezygnować, jeśli chodzi o twój dom i życie rodzinne. Powinnaś skorzystać z nowych możliwości, które czekają na ciebie w sektorze kariery. W tej fazie postaraj się odpuścić poczucie niespełnienia, ból i gniew. Kiedy świadomie uwolnisz swoje lęki, wpuścisz do środka energię nowych początków.

PANNA

Merkury to twój władca, a jego retrogradacja rzuci ci poważne wyzwania. Ponownie przemyśl kierunek swojej kariery i oczekiwania względem miłości. W ostatnich tygodniach w twojej głowie mogły pojawić się nowe przemyślenia. Zaćmienie Księżyca to okazja do zaprowadzenia w życiu poważnej zmiany. Twój umysł to twoje najpotężniejsze narzędzie. Właśnie teraz warto abyś zapoczątkowała w sobie proces transformacji. Może się okazać, że będziesz zmuszona ustalić nowe granice w środowisku pracy. 

WAGA

W tym tygodniu najbliższe relacje powinny stać się twoim priorytetem. Merkury na wstecznym prowokuje konflikty. Bądź ostrożna. Zwróć uwagę na emocjonalne granice, jakie wyznaczyłaś sobie i innym. Czego życie próbuje cię nauczyć poprzez sytuacje, jakie teraz przeżywasz? Czy w twoim umyśle pojawiają się zupełnie nowe spostrzeżenia? Nadszedł czas, aby uwolnić się od strachu, szczególnie w kwestii toksycznych związków oraz zależności finansowej. 

SKORPION

Zaćmienie Księżyca w Skorpionie to dla ciebie wydarzenie roku 2023. Ponieważ to zjawisko zajdzie w twoim pierwszym domu, poczujesz się dość niekomfortowo. Na jaw wyjdą twoje najmroczniejsze sekrety i myśli, które trzymałaś wyłącznie dla siebie. Nie gryź się w język. Ktoś powinien wreszcie usłyszeć twoją prawdę. Zmiany to nieodłączna część twojego życia. Coś, co za chwilę runie w gruzach, nie było ci przeznaczone w przyszłości. Zamknij te drzwi. Zacznij od nowa. Poświęcenie czasu na kontemplację będzie korzystne dla twojej duszy. 

STRZELEC

Z natury kochasz zmiany, więc i tym razem się im nie opieraj. W maju zostaniesz zachęcona do wyruszenia w przygodę. Jednocześnie Wszechświat wezwie cię do odświeżenia tematów z przeszłości i przyjrzenia się swoim starym związkowym nawykom. Chociaż zagotuje się w tobie wiele sprzecznych emocji, nie odbieraj sobie szans na dobrą zabawę oraz poszerzanie swoich horyzontów. Rytuały uziemienia pomogą ci przetrwać ten napięty czas. Poszukaj ukojenia w naturze.

KOZIOROŻEC

Zaćmienie Księżyca w Skorpionie może sprawić, że niektóre twoje relacje dobiegną końca. Nie bój się tego. W twojej przestrzeni zwalnia się miejsce dla nowych inspirujących połączeń. Wbrew pozorom ów zjawisko wniesie obfitość do twojego prywatnego świata. Uwaga, jeśli w ostatnim czasie miewałaś dokuczliwe problemy zdrowotne. W tym tygodniu znajdź czas, by się nimi zająć. Samoopieka w dużych ilościach pomoże ci utrzymać wewnętrzną stabilność, gdy Merkury na wstecznym osiągnie swój szczyt.

WODNIK

Przygotuj się na wiele emocji związanych z karierą i życiem osobistym. Zaćmienie Księżyca wskaże ci przeszkody, które musisz usunąć, zanim dokonasz postępu. Może się okazać, że będziesz musiała ponownie przyjrzeć się swoim związkom z przeszłości. Ważne, abyś przepracowała wzorce, które powtarzasz w aktualnych relacjach. Jeśli twój eks zechce powrócić, postaw granice i bądź asertywna. Pozytywny aspekt? W tym tygodniu masz szansę pogłębić relację z rodzeństwem oraz załagodzić rodzinne konflikty.

Ryby

W tym tygodniu doświadczysz rozwoju osobistego i bezpieczeństwa, jakie dają pieniądze. Rozpoczyna się dla ciebie czas dużej niezależności, w którym spełniają się najskrytsze marzenia. Uważaj jednak na wpływy Merkurego - postaw granice i bądź wybiórcza wobec ludzi, którymi się otaczasz. Jeśli możesz, do czerwca unikaj podjęcia jakiejkolwiek ważnej decyzji. Strach czy ograniczona wiara w siebie staną ci na przeszkodzie do szczęścia, dlatego użyj energii zaćmienia, aby się oczyścić i wzmocnić swoją wartość.