Zaćmienie słońca i nów księżyca w Skorpionie

Sezon Skorpiona dopiero się rozpoczął, lecz już odczuwamy jego silne wibracje. Słońce porusza się przez ten znak wody, uwrażliwiając nas na otoczenie. W tym tygodniu wydarzy się przełomowe zaćmienie słońca w nowiu księżyca w Skorpionie. To zjawisko przyniesie potężne zmiany oraz gwałtowne nowe początki. Dodatkowo Mars, który włada Skorpionem, rozpocznie retrogradację w Bliźniętach. Tym samym zmusi nas do ponownej oceny naszych planów na przyszłość. Nie będzie lekko. 

Zaćmienie słońca i nów w Skorpionie wydarzy się 25 października. W tej fazie chodzi o to, by uwolnić kontrolę nad rzeczami, które powstrzymują nasz rozwój.

Skorpion to stały znak zodiaku, który nie przepada za zmianami. Transformacja jest jednak nieodłączną częścią jego życia. Zaćmienie słońca w Skorpionie będzie zatem początkiem czegoś zupełnie nowego. Uwolnij się od tego, co już ci nie służy, a otworzy się przed tobą wiele drzwi. 

Retrogradacja Marsa potrwa od 30 października do 13 stycznia. W trakcie jej trwania będziemy się mierzyć z mrocznymi tematami, które wypłyną na powierzchnię podczas październikowego zaćmienia. 

Horoskopy na jesień 2022: