Równonoc jesienna 2022 - horoskop 

Noce stają się zimniejsze, dni coraz krótsze, a korzenne wypieki coraz bardziej kuszące. W tym tygodniu czeka nas równonoc jesienna oficjalnie żegnająca lato. Słońce wkroczy do znaku Wagi, inicjując ambitne nowe początki. Dostroimy się do spokojnego rytmu Matki Ziemi, która powoli przechodzi w stan uśpienia. 

Równonoc jesienna rozpocznie sezon Wagi, znaku zodiaku ceniącego harmonię.

Przesilenie jesienne zrównuje noc z dniem. Zjawisko rozpoczyna sezon Wagi i jest punktem środkowym roku astrologicznego. Wtedy kosmiczna energia zaczyna się posuwać w nowym kierunku. Niektórzy z nas odczuwają tę zmianę, tak, jak przy nadejściu wiosny. Z tą różnicą, że jesienią nowa wibracja przedostaje się do naszych wnętrz, podczas gdy wiosną emanuje na zewnątrz. Ta metamorfoza zajdzie w nas wszystkich na przełomie 22 i 23 września 2022 roku. 

Nowy rok numerologiczny 2023 - to już za chwilę >>

Zmiana pory roku z lata na jesień nie jest obojętna wobec ludzkiej duszy. Zamiast przeżywać ją melancholijnie, możemy pokochać każdą jej minutę. Po pierwsze, równonoc jesienna to moment, w którym Słońce wkracza w radosny znak Wagi. Na koniec lata przesiąknęłyśmy krytyczną, pełną skupienia wibracją sezonu Panny. Za chwilę kosmos ponownie nami wstrząśnie. Waga, kierowana przez żywioł powietrza i kosmiczną boginię miłości Wenus, sprawi, że wszystko nabierze kolorów. Jeśli czujesz, że pożądasz ekscytujących zmian, jesienna równonoc z pewnością je przyniesie. Piękno jest w drodze. Otwórz się na nie, a wniesiesz do swojego życia wszystko, co najlepsze. 

Nów księżyca w Wadze - nowy początek

Tydzień zakończy pierwszy jesienny nów księżyca w Wadze 25 września. Jego energia będzie nami przewodzić już w kolejnych dniach. Misja Wagi polega dosłownie na poszukiwaniu życiowej równowagi. Czas spojrzeć na swoją sytuację z obu stron. Waga ma dar sprawiania, że wszyscy otrzymują sprawiedliwy udział. Dąży do zaprowadzenia pokoju. Energia tego znaku dotyczy współpracy, a nie działania w pojedynkę. Powinniśmy nauczyć się koegzystować z ludźmi i naturą wokół nas. Księżyc w Wadze przygotuje nas na październik, który będzie pracowitym miesiącem.

Horoskop na ten tydzień dla wszystkich znaków zodiaku >>